Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Máme v rukách najlacnejší Windows 10 smartfón Lumia 550

Máme v rukách najlacnejší Windows 10 smartfón Lumia 550
Marek Šimunek
Máme v rukách najlacnejší Windows 10 smartfón Lumia 550

Je pravda, že najväčšiu pozornosť určite vzbudila dvojica high-end noviniek od Microsoftu v podobe modelov Lumia 950 a 950 XL. Ak však hľadáte cenovo dostupný Windows 10 smartfón, pozrite sa na novú Lumiu 550, ktorej cena je len 139 €!

Pozrite si

Microsoft Lumia 550, Windows 10 v lacnom smartfóne

Balenie Lumie 550 je skutočne skromné. Nájdete v ňom iba smartfón, materiály pre rýchly štart a nabíjačku. Tá však nie je bežná USB na microUSB nabíjačka ako pri iných smartfónoch, ale nabíjačka podobná tým, ktoré sme videli na starších Nokiách.

 

Pod odnímateľlným zadným krytom sa nachádza vymeniteľná batéria s kapacitou 2 100 mAh a sloty pre umiestnenie nanoSIM karty a microSD karty.

Aj v prípade smartfónu MIcrosoft Lumia 550 nájdete mikrofón na prednej strane pod displejom.

Na rozdiel od svojich dvoch väčších súrodencov, Lumia 550 je vybavená štandardným microUSB konektorom.

Zadná strana smartfónu je jednoduchá a okrem loga Microsoftu obsahuje aj fotoaparát, LED blesk a otvor pre hlasný reproduktor.

Microsoft Lumia 550 nepodporuje prihlásenie pomocou Funkcie Microsoft Hello a tak na prednej strane okrem webkamery nájdete iba snímače priblíženia a okolitého svetla.

Vďaka kompaktným rozmerom a „len“ 4,7″ displeju sa Lumia 550 veľmi dobre drží v ruke a ovláda iba pomocou jednej ruky.

Recenziu smartfónu Microsoft Lumia 550 si budete môcť čoskoro prečítať na našich stránkach. Ak však máte otázky, na ktoré by ste do tej doby radi vedeli odpoveď, neváhajte sa s nimi podeliť v diskusii pod článkom.