Reklama

Máme pre vás 7 tipov LEGO! Tieto sety sa teraz oplatia

Roman Calík

LEGO je fenomén, je tu s nami desiatky rokov a hrajú sa s ním dospeláci i deti. Každý si vie nájsť set, pri ktorom strávi nezabudnuteľné chvíle.

Vybrali sme pre vás sety, ktoré sa teraz oplatia a rozhodne potešia nielen pod vianočným stromčekom. Ktorý z nich by ste chceli vy?

Vedeli ste, že kocka LEGO má už 65 rokov? Dokonca kocka LEGO má i svoj medzinárodný deň. Prečítajte si o nej v našom samostatnom článku – Dnes je medzinárodný deň kocky LEGO. Má už 65 rokov!. Blížia sa však Vianoce a set LEGO bude určite skvelým darčekom. Ktorý si však vybrať? LEGO má pre každého niečo. Pre najmenších sú tu stavebnice DUPLO, verte nám, že ak si kúpite čo len jednu, zamilujete sa do nich a zbierka sa bude rozrastať. DUPLO dom, ZOO, vláčiky, budete chcieť so svojimi najmenšími vystavať hotové DUPLO mesto.

Obsah pokračuje pod reklamou

LEGO však môže rásť s vašimi deťmi, čím budú väčšie, tým zložitejšie stavebné techniky môžu spoznávať pri sériách ako CITY, Friends, NINJAGO, Speed Champions alebo DREAMZzz či Creator 3in1. Mimoriadne obľúbené sú série inšpirované rozprávakami, filmami alebo hrami, ako Disney, Harry Potter, Avatar, Star Wars, Spider-man či dokonca Minecraft alebo Super Mario. A nielen dospelákom sa rozbúši srdce pri sériách Icons, Technic, Ideas alebo LEGO Art. Jednoducho LEGO má dnes stavebnicu pre každého, tie pre „dospelákov“ sú označené ako „18+“.

Pozrite si naše tipy na sety, s ktorými rozhodne urobíte radosť vašim najbližším!

LEGO Duplo 10975 Divoké zvieratá z celého sveta

LEGO Duplo 10975 Divoké zvieratá z celého sveta je set, ktorý poteší každú rodinu s malými deťmi. Doslova si doma vytvoríte vlastnú ZOO so zvieratkami, ktoré budú vaše deti milovať. Nechýba žirafa, panda, lev či slon, no potešia aj tučniaky, korytnačky alebo ľadový medveď. Opica, papagáj? Aj tieto zvieratká v krásnom prevedení nájdete ako súťasť tohto setu, s ktorým si viete poskladať aj rôzne stromy, či domov pre ne.

Zdroj | LEGO.com

Set je vhodný pre deti vo veku od dvoch rokov, má 141 dielikov. Tento set by rozhodne nemal chýbať pod vianočným stromčekom, poteší okrem vašich detí aj vás. Pozrite si, kde LEGO Duplo 10975 kúpite výhodne, štandardná cena je 129,99 €.

LEGO Disney 43230 Kamera na počesť Walta Disneyho

Tento rok Disney oslavuje 100 rokov a LEGO s ním oslavuje tiež. Pri tejto príležitosti vznikol, okrem iných, aj krásny set LEGO Disney Kamera na počesť Walta Disneyho, detailne prepracovaná kamera Walta Disneyho, kde nájdete dokonca filmové pásy so zábermi z 20 historických Disney filmov. Stavebnica sa radí do série 18+, teda pre dospelákov, no rozhodne poteší aj vaše deti. Súčasťou sú aj 3 minifigúrky LEGO Disney vrátane samotného Walta Disneyho.

Zdroj | LEGO.com

Nechýbajú dve zvieratká Disney (Bambi a Dumbo) ako minifigúrky LEGO, pričom celý set má 811 dieliov. Kamera je veľká až 37 centimetrov. Ak milujete Disney rozprávky, tento set bude pre vás skvelým darčekom, a samozrejme môžete si ho nájsť vďaka nám aj výhodne.

LEGO Disney 31137 Roztomilé psíky

Psíka, ak už nemáte doma, určite by ste chceli mať. Môžete si, nie jedného, ale hneď viacerých poskladať z kociek LEGO. Setík LEGO Creator 3in1 31137 Roztomilé psíky poteší každého. V základe viete poskladať trojicu psíkov aj s modrým zajačikom.

Zdroj | LEGO.com

Keďže však ide o set 3in1, viete si z rovnakých kociek poskaldať aj ďalšie plemená psov, a tak v jednej krabičke môžete mať celkovo až 7 rôznych plemien psíkov. Ktorý bude ten váš? Set má lákavú cenu 27,99 €, a ako ho kúpiť výhodne sa dozviete na nasledujúcom linku.

Obsah pokračuje pod reklamou

LEGO Icons 10329 Miniatúrne rastliny

Keď LEGO začalo s botanickou kolekciou, vznikla doslova nová mánia. Mať doma krásny kvet, ako strelícia, orchidea či dokonca bonsaj, o ktorý sa nielenže nemusíte starať, ale budete mať obrovský zážitok z jeho tvorby, bola doslova trefa do čierneho. Aj my v redakcii už máme niekoľko LEGO rastlín a sme nadšení. Najnovším prírastkom je séria deviatich malých rastlín v kvetináčoch v sete LEGO Icons 10329 Miniatúrne rastliny, ktorého odporúčaná cena je 49,99 €

Zdroj | LEGO.com

Každá rastlina má vlastný kvetináč terakotovej farby. Nájdete tu rôzne druhy púštnych, tropických a dokonca aj mäsožravých rastlín. Set si samozrejme môžete kúpiť výhodne práve vďaka nášmu odkazu.

LEGO Icons 10294 Titanic

Tento set, LEGO Titanic jednoducho nemôžeme vynechať. Obdivuje ho každý návštevník našej redakcie, obdivovali ste ho aj na výstave Audio Video Kino 2023 v našej TECHBOX zóne – jednoducho ak na to máte, kúpte si ho! Set má až 9 090 dielikov a budete ho skladať poriadne dlho. Nám to trvalo takmer 16 hodín, no bol to obrovský zážitok. LEGO Titanic je zberateľský kúsok, za ktorý zaplatíte v súčasnosti odporúčanú cenu 679,99 €.

Ak vám to rozpočet dovolí a máte si ho kde vystaviť (na dĺžku má takmer 1,5 metra), jeho kúpu odporúčame. Nič krajšie a zážitkovejšie sme doteraz neskladali.

LEGO Technic 42156 PEUGEOT 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar

LEGO ku dňu osláv 100. výročia pretekov Le Mans predstavilo model LEGO Technic 42156 Hybridný superšportiak PEUGEOT 9X8 24H Le Mans, ktorý je verný svojmu originálu. Model v mierke 1:10 vykresľuje originál Peugeot 9X8, pričom sa môžete tešiť na funkčný piestový motor V6 dokonca s elektromotorom v spodnej časti modelu.

My sme set už v redakcii postavili, rozhodne si pozrite našu recenziu. LEGO PEUGEOT 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar z 1 775 dielikov sme skladali presne 5 hodín a 16 minút. Rozhodne to stálo za to. Takéto LEGO stojí 199,99 €. A ako ho kúpiť výhodne? To sa dozviete na tomto odkaze.

LEGO Art 31209 Úžasný Spider-Man

Ak ste si doteraz nevedeli predstaviť, že na vašej stene môže visieť aj obraz z kociek LEGO, to ste ešte asi nevideli sériu LEGO Art. Novinka roku 2023 LEGO Art 31209 Úžasný Spider-Man vás presvedčí, že zážitkom môže byť aj skladanie umeleckého diela!

Obsah pokračuje pod reklamou

Novinka má 2 099 dielikov a doslova prekvapí 3D stvárnením. Pozadie kopíruje techniku tlače Ben-Day z pôvodného komiksu, na pozadí je 15 pavúkov, ktoré predstavujú 15. číslo časopisu Amazing Fantasy, v ktorom sa Spider-Man v auguste 1962 prvýkrát objavil. Za set zaplatíte 199,99 eur, alebo si ho môžete nájsť výhodnejšie.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.