Reklama

Poskladali sme LEGO PEUGEOT 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar

Roman Calík

LEGO ku dňu osláv 100. výročia pretekov Le Mans predstavilo model LEGO Technic 42156 Hybridný superšportiak PEUGEOT 9X8 24H Le Mans, ktorý je verný svojmu originálu.

Model v mierke 1:10 vykresľuje originál Peugeot 9X8, pričom sa môžete tešiť na funkčný piestový motor V6 dokonca s elektromotorom v spodnej časti modelu.

Model ako poctu 24-hodinovým pretekom Le Mans využíva predné svetlá, ktoré „svietia“ v tme. K tým sme sa však dostali, až keď sme poskladali základný skelet modelu, kde nechýba diferenciál či plne ovládateľné predné natáčacie kolesá. Rovnako poteší odpruženie, tak prednej ako zadnej nápravy.

Obsah pokračuje pod reklamou

Celkovo po rozbalení setu nájdete v krabici päť setov sáčkov, samotné skladanie je tak rozdelené na 5 častí. Prvé dieliky zo sáčkov 1 sme pritom poskladali za 45 minút.

Funkčný V6 motor je veľkou výzvou, ale ak to zvládnete, zvyšok skladania už pôjde ľahko. Rozhodne odporúčame dať si pozor pri lepení nálepiek, je ich množstvo, no modelu dodajú ten správny charakter.

Čerešničkou na torte sú predné pazúry, ktoré „svietia“. Konečne! Model vyzerá po poskladaní mimoriadne efektne. LEGO Technic 42156 má 13 cm na výšku, 50 cm na dĺžku a 22 cm na šírku.

LEGO PEUGEOT 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar z 1 775 dielikov sme skladali presne 5 hodín a 16 minút. Stálo to za to, čo poviete? Mimochodom, ak si takéto LEGO chcete kúpiť, stojí 199,99 €.

Pozrite sa, ako sme ho v redakcii poskladali v našom novom videu. Ak sa vám video páči, vypučujte si aj podcast PODCARS, kde sme sa rozprávali práve o PEUGEOT 9X8 🙂

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.