Reklama

Malý Apple iPhone Xs má aj väčšieho súrodenca iPhone Xs Max

Zdroj | Apple
Marek Šimunek
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Tak ako sme predpokladali a ako nasvedčovali aj rôzne úniky, ktorých intenzita sa stupňovala s blížiacim sa termínom predstavenia nových iPhonov, Apple pred pár minútami predstavil nástupcov iPhone X. Na čo teda presne miniete svoje ušetrené peniaze?

Pozrite si

Apple iPhone XS Max – placka s cenou ojazdeného auta

Zdroj | Apple

Posledné úniky hovorili o tom, že Apple uvedenie nie jeden, ale rovno trojicu nových iPhonov. Kým najlacnejšou verziou bude iPhone Xr, dvojicu, ktorá má nahradiť minuloročný model iPhone X bude Apple predávať pod pomerne zaujímavými názvami iPhone Xs a iPhone Xs Max.

Pozrite si

Apple iPhone XS – konečne mu nič nechýba

Zdroj | Apple

Je teda jasné, že okrem priameho nástupcu minuloročného modelu sa dočkáme aj nástupcu modelu pre milovníkov väčšieho displeja, ktorý pre tento rok reprezentoval iPhone 8 Plus.

Zdroj | Apple

Okrem toho sa vraciame späť k názvom smartfónov od Apple, ako tomu bolo ešte pred uvedením iPhone X. Teda každý druhý rok Apple predstaví mierne aktualizovaný smartfón, ktorý dostane do mena písmeno „s“.

Pozrite si

Apple iPhone X – Aj malý šašo zahrá veľké divadlo

Nové iPhony Xs teda jasne vychádzajú z minuloročného iPhone X, teda ponúknu oceľový rám, sklenenú zadnú a prednú časť. Nechýba ani známy výrez, ktorý aktuálne nájdeme aj v množstve konkurenčných Android zariadení.

Zdroj | Apple

Samozrejme Notch, ako je tento výrez označovaný skrýva okrem prednej kamery a reproduktoru pre telefonovanie aj množstvo senzorov, ktoré slúžia na fungovanie odomykania smartfónu prostredníctvom tváre vďaka Face ID.

Zdroj | Apple

Rovnako iPhone Xs, ako aj iPhone Xs Max budú teda podporovať odomykanie smartfónu prostredníctvom vašej tváre. Novinkou je však to, že všetky nové iPhony budú pracovať len s Face ID, čo znamená, že v prípade iPhonov sa rozlúčime so snímačom odtlačkov a tlačidlom Home nadobro.

Pozrite si

Apple iPhone Xr – dostupnejšia verzia vlajkovej lode stojí od 849 €!

Face ID v prípade nových iPhonov je ešte rýchlejšie, ako tomu bolo doposiaľ, keďže využívajú novšie algoritmy a rýchlejší koprocesor. To by malo znamenať nielen rýchlejšie odomknutie, ale aj menej nerozpoznaní tváre.

Zdroj | Apple

Základným rozdielom oboch Xs modelov teda ostáva veľkosť displeja. Kým Apple iPhone Xs bude mať rovnakú uhlopriečku ako iPhone X, teda 5,8“, nový Apple iPhone Xs Max ponúkne až 6,5“ displej. Bude sa teda hodiť najmä požívateľom, ktorí považovali iPhone X za malý a potrebujú viac priestoru.

Zdroj | Apple

Samozrejme podobne, ako iPhone X aj nové iPhony Xs a Xs Max budú vybavené modernými OLED displejmi, ktoré budú zaberať takmer celú prednú časť smartfónu. Nové iPhony budú disponovať vylepšeným displejom označovaným ako Super Retina.

Zdroj | Apple

Väčší iPhone Xs Max bude vďaka väčšiemu displeju podporovať rozloženie aplikácií podobne, ako to robí iPad. Na jednej obrazovke tak získate viac informácií vďaka aplikáciám, ktoré budú schopné využívať plnú plochu displeja.

Zdroj | Apple

To by nebol „s-kový“ iPhone, ak by nepriniesol aj nový procesor. Preto iPhone Xs a Xs Max budú vybavené novým procesorom Apple A12 Bionic, ktorý je vyrobený 7 nm technológiou.

Súčasťou procesora A12 Bionic je aj nová neurálna časť, ktorá dokáže za jednu sekundu spracovať 5 miliárd operácií, čo je niekoľko násobne viac, ako tomu bolo v prípade procesora Apple A11 Bionic. Vďaka tejto kombinácii a novému operačnému systému Apple iOS 12 je spúšťanie aplikácii o 30 % rýchlejšie, ako tomu bolo doposiaľ.

Zdroj | Apple

Nové Apple iPhone Xs a Xs Max prinášajú okrem iného aj vylepšený fotoaparát. Oba smartfóny disponujú duálnymi 12 Mpx senzormi, ktoré dostali niekoľko vylepšení. Najväčším sú určite vylepšenia obrazového procesoru, ktorý využíva strojové učenie prostredníctvom nového procesora Apple A12 Bionic.

Zdroj | Apple

Vďaka tomu získajú nové iPhony funkciu Smart HDR, vďaka ktorej vie iPhone vytvoriť pri jedinej fotografii podľa svetelných podmienok niekoľko fotografií súčasne. Vďaka tomu zachytíte presne moment, ktorý ste chceli a to vrátane jasných a tmavých scén.

 

Zdroj | Apple

Okrem toho Apple tvrdí, že vylepšil aj vytváranie portrétnych fotografií, ktoré sa stali už v prípade iPhone X tak obľúbené. V novom iPhone Xs bude možné okrem iného zmeniť hĺbku ostrosti potom, ako ste vytvorili fotografiu.

 

Zdroj | Apple

Aj keď Apple neuviedol, aké budú kapacity batérie, iPhone Xs bude mať podľa výrobcu o pol hodinu dlhšiu ako iPhone X a jeho väčší súrodenec Apple iPhone Xs Max pridá k výdrži iPhonu 8 Plus hodinu a pol.

Zdroj | Apple

Apple iPhone Xs a Xs Max bude konečne Dual SIM smartfónom, bohužiaľ to nie je tak jednoduché. Apple bude používať jednu štandardnú SIM a druhá bude štandardu eSIM. Ten nie je zatiaľ podporovaný na našom trhu.

Zdroj | Apple

V Číne však bude iPhone Xs Max k dispozícii aj ako Dual SIM smartfón, do ktorého môžete fyzicky vložiť dve SIM karty. Na našom trhu sa však pravdepodobne Dual SIM iPhonov tak skoro nedočkáme.

 

Zdroj | Apple

Apple iPhone Xs a iPhone Xs Max budú v predaji v zlatej, striebornej a space grey farbe. Nové iPhony Xs a Xs Max si budú môcť záujemcovia predobjednať už 14. septembra, pričom do predaja sa dostanú nasledujúci piatok, teda 21. septembra 2018.

Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Na Slovensku sa začnú nové iPhony Xs a Xs Max predávať o týždeň neskôr, teda od 28. septembra 2018. Oba modely budú v predaji v kapacitách 64 GB, 256 GB a 512 GB. Základná cena na americkom trhu pre Apple iPhone Xs 64 GB bude 999 USD. Apple iPhone Xs Max s kapacitou 64 GB sa bude predávať za 1 099 USD.

Zdroj | Apple

Slovenské ceny zatiaľ nie sú známe. Všetky nové iPhony budú samozrejme dostupné s najnovšou verziou operačného systému Apple iOS 12.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.