Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Majiteľ Tesly sa pokúsil prejsť test v autoškole so zapnutým autopilotom

Majiteľ Tesly sa pokúsil prejsť test v autoškole so zapnutým autopilotom
Zdroj | INSIDEEVs
Michal Spiegel
Majiteľ Tesly sa pokúsil prejsť test v autoškole so zapnutým autopilotom
Zdroj | INSIDEEVs
Zdroj | INSIDEEVs

Tesla ponúka jeden z najdokonalejších režimov autopilota na trhu. Majiteľ Tesly ho skúsil použiť na teste v autoškole. Nevyšlo to však úplne podľa jeho predstáv.

Zdroj | Tesla
Pozrite si

Tesla je lídrom autonómnej jazdy. Od roku 2021 pôjde „naostro“

Majiteľ Tesly je Kanaďan s vlastným YouTube kanálom TESLAPEG, kde uverejňuje rôzne videá zachytávajúce jeho skúsenosti s Teslou. Podarilo sa mu na kameru zachytiť celý priebeh testu v autoškole, ktorý musel opakovať kvôli zadržanému vodičskému preukazu za rýchlosť.

Vtipný moment nastal hneď na začiatku, kedy inštruktor oznámil, aby vodič zapol motor, ktorý už dávno bežal. Pri jazde vodič niekoľkokrát zapol autopilota, ktorý však je zobrazený čiastočne na obrazovke infotainmentu a tiež dá o sebe zvukovo vedieť.

Celá jazda prešla hladko až kým neprišlo na hodnotenie a záverečné hodnotenie v kancelárii autoškoly. Najprv prišla otázka na modrý ukazovateľ na obrazovke a či ide o autonómne riadenie vozidla. Vodič jemne prifarbil detaily a oznámil, že ide o asistovaný tempomat. Na to ho inštruktor musel sklamať a oznámil mu, že si bude musieť test zopakovať, keďže potrebujú vidieť jeho plnohodnotné schopnosti jazdy bez asistenčných režimov.

Pozrite si

Predajom elektromobilov stále kraľuje Tesla, na krk jej dýcha Volkswagen

Aby toho nebolo málo, inštruktor podpísal papier, ktorý vodičovi znemožňoval na najbližších 15 dní šoférovať auto. Nepomohlo ani to, že majiteľ Tesly býval iba dve minúty od autoškoly. O vodičský preukaz zatiaľ prišiel. Niektoré autoškoly mávajú tiež problém aj s inými asistentmi vrátane senzorov a parkovacích kamier.

Netreba tiež zabudnúť na to, že v mnohých krajinách vrátane Slovenska nie je povolené prejsť autoškolu na svojom vlastnom aute. Video ako je toto je asi aj dôkazom prečo.

Zdroj