Reklama

Mágia v ruke: DJI Pocket 2

Zdroj | DJI
Richard Pliešovský
Zdroj | DJI
Zdroj | DJI

Už prvá generácia kamery DJI Osmo Pocket vzbudila zaslúženú pozornosť. Teraz prichádza jej nasledovníčka, DJI Pocket 2. Sľubuje ešte lepšie 4K video a vynikajúci modulárny dizajn s množstvom zaujímavého doplnkového príslušenstva.

Zdroj | DJI

Na prvý pohľad sa vzhľad zariadenia veľmi nezmenil. Výborne padne do ruky, zmestí sa do vrecka, či naozaj malej tašky. Kamera je skutočne akčná – dokáže snímať obraz už za jednu sekundu po jej zapnutí.

Zdroj | DJI

Video bude snímať väčší 1/1,7-palcový CMOS snímač (v pôvodnom modeli mal 1/2,3-palcov). Podporuje video v rozlíšení 4K/60 fps, pri statickom obraze získate 16 Mpx fotografie s efektívnymi pixelmi 64 Mpx. Maximálna veľkosť obrázka je 9 216 × 6 912 px. Samozrejme, aj tento model dokáže snímať ostrý obraz vďaka 3-osovej stabilizácii.

Pozrite si

Nová 4K kamera od DJI Osmo Pocket – prevalcuje GoPro Hero?

Hybridný autofókus AF 2.0 má poskytovať rýchlejšie automatické zaostrovanie. DJI Pocket 2 podporuje 4-násobný bezstratový zoom, ktorý sa dá rozšíriť až na 8-násobné digitálne zväčšenie. Nový je tiež 20 mm objektív s clonou f/1,8 a zorným poľom 93 stupňov. Pocket 2 bude po aktualizácii softvéru podporovať HDR video.

Kamera si poradí so 180-stupňovou panorámou. Milovníkom vytvárania storiek príde vhod režim Story. Ten využíva šablóny videa a hudby na rýchle vytvorenie akčných klipov.

Zdroj | DJI

Funkcia AI Editor automaticky spojí krátke videá pomocou prechodov, pridá vhodnú (autorsky ošetrenú) hudbu a výsledok je pripravený na okamžité zdieľanie.

DJI Pocket 2 prináša niekoľko nových, aj vylepšených režimov snímania. ActiveTrack 3.0 umožní vybrať objekt, ktorý má kamera automaticky sledovať a udržať ho v zornom poli. Spomalené zábery si budete môcť vytvoriť až osemnásobne pri 1080p rozlíšení, pribudli nové panoramatické funkcie, nastavenie uzamknutia kardanového kĺbu, či podpora pre živé vysielanie na YouTube a Facebooku.

Zdroj | DJI

Systém Matrix Audio obsahuje štyri vstavané mikrofóny, ktoré zachytia 360-stupňový zvuk. Ponúka automatické ladenie, ktoré je možné upraviť pre smerový zvuk, odfiltrovať hluk vetra, či sledovať zvuk konkrétneho subjektu.

Akčná kamera má 124,7 × 38,1 × 30 mm a 117 gramov. Riaditeľný rozsah panorámy je – 230 ° až + 70 °, poradí si s náklonom – 100 ° až + 50 ° a rolovaním ± 45 °.

Zdroj | DJI

Rozlíšenie videa je do 4K Ultra HD 3 840 × 2 160 pixlov, pri HDR je to 2,7 kB: 2 720 × 1 530  24/25/30 snímkach za sekundu. Video ponúka režimy Timelapse, Motionlapse a Hyperlapse. Zvukový výstup je v kvalite 48 kHz, AAC.

Zdroj | DJI

V zariadení je Li-Po batéria s kapacitou 875 mAh, výrobca sľubuje výdrž 140 minút (v laboratórnom prostredí pri zaznamenávaní videa 1080p/24 fps). Kameru spárujete so smartfónmi s OS Android 7.0 a novším a iOS od 11.0.

Zdroj | DJI

DJI Pocket 2 sa začne predávať od 1. novembra za 369 eur. Kompletná výbava Creator Combo, ktorá obsahuje okrem kamery širokouhlý objektív, mini ovládač, držiak na statív, bezdrôtový mikrofón či rukoväť Do-It-All vás vyjde na 509 eur.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.