Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nová 4K kamera od DJI Osmo Pocket - prevalcuje GoPro Hero?

Nová 4K kamera od DJI Osmo Pocket - prevalcuje GoPro Hero?
Zdroj | DJI
Richard Pliešovský
Nová 4K kamera od DJI Osmo Pocket - prevalcuje GoPro Hero?
Zdroj | DJI
Zdroj | DJI

Osmo Pocket je 3-osová stabilizovaná ručná kamera, najmenšia akú doteraz firma DJI vyrobila. Bola predstavená na evente v New Yorku pod názvom Because Life is Big. Ponúka zaujímavé parametre a tak sa hneď vynorila otázka, či sa tento model stane vyzývateľom GoPro Hero.

Zdroj | DJI

Napriek svojej miniatúrnej veľkosti dokáže DJI Osmo Pocket snímať fotografie s rozlíšením 12 megapixelov a 4K video až do 60 snímkov za sekundu. Stabilizáciu zabezpečuje 3-osový kardan, optický snímač CMOS má veľkosť 1,23 palca. O kvalitný záznam zvuku sa starajú dva mikrofóny. Výdrž 875 mAh LiPo batérie je udávaná (pri snímaní 4K videa) až 140 minút. Kamera je vysoká 121,9 mm, široká 28,6 mm a hlboká 36,9 mm.

Zdroj | DJI

Inovácia je jadrom každého produktu, ktorý vytvárame a DJI Osmo Pocket je tu, aby zmenil spôsob, akým sú fotografie a videá zachytené nielen profesionálmi, ale aj rodičmi, pármi či dobrodruhmi,“ povedal pri predstavovaní nového produktu prezident DJI Roger Luo.

https://youtu.be/jS-7aSIEJ3M

Kamera má malú dotykovú obrazovku, ktorá umožňuje používateľom pristupovať k rôznym kreatívnym funkciám. Napríklad FaceTrack slúži na rozpoznávanie tvárí, ActiveTrack zase umožňuje sledovanie vybraných predmetov.

Pozrite si

GoPro Hero 7 – trojica akčných kamier, ktoré veľa vody nenamútia

K dispozícii sú aj režimy Timelapse (časozber), Motionlapse a NightShot. Panoráma môže byť zložená zo štyroch, alebo deviatich obrázkov. Režim FPV umožňuje nahrávať video z perspektívy.

Oproti GoPro Hero 7, ktorá používa digitálnu technológiu HyperSmooth, využíva Osmo Pocket mechanickú stabilizáciu. Kamera je vyrobená z kvalitného matného čierneho plastu. V špecifikáciách však nie je spomínaná vodovzdornosť a nárazuvzdornosť zariadenia. To by mohol byť problém pre tých, ktorí plánujú použivať Osmo Pocket na snímanie akčných scén.

Zdroj | DJI

Aplikácia Mimo je určená pre obe smartfónové platformy – Android a iOS. Smartfón sa môže využívať ako monitor, ponúka ďalší režim Pro, ktorý dáva používateľovi väčšiu kontrolu nad nastaveniami fotoaparátu a tiež umožňuje jednoduchú úpravu fotografií a strih videa.

Zdroj | DJI

Na obrázku hore vidíme výbavu, ktorú nájde používateľ v základnom balení. DJI už teraz ponúka celý rad doplnkov vrátane bezdrôtového Wi-Fi a Bluetooth modulu, diaľkového ovládača, filtrov, nabíjacieho alebo vodovzdorného puzdra. 

Pozrite si

DJI Osmo Mobile 2 – urobí z vás tento stabilizátor počas leta profíka?

Kamera Osmo Pocket sa dá už teraz predobjednať na stránke výrobcu, samotný predaj sa spustí 15. decembra 2018. Cena je určená na 359 eur, čo nie je málo, ale kamera by mala za tieto peniaze ponúknuť zodpovedajúci výkon. Uvidíme, ako sa jej bude dariť v tomto vysokokonkurenčnom segmente.

Zdroj | DJI
Zdroj