Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lyric Speaker – priehľadný unikát zobrazí aj texty piesní

Lyric Speaker – priehľadný unikát zobrazí aj texty piesní
Zdroj | COTODAMA
Juraj Procházka
Lyric Speaker – priehľadný unikát zobrazí aj texty piesní
Zdroj | COTODAMA
Zdroj | COTODAMA

Nemusí ísť len o karaoke – texty piesní sú dôležitou integrálnou súčasťou „ľahkej múzy“ aj pri bežnom počúvaní. Pokiaľ ich však nepoznáte naspamäť, zanotovať si spolu s kapelou nemusí byť jednoduché.

Od prípadnej frustrácie vám môže pomôcť neobvyklý reproduktor Lyric Speaker z dielne japonskej spoločnosti COTODAMA.

Pozrite si

Lyric Speaker – priehľadný unikát zobrazí aj texty piesní

Lyric Speaker je ručne vyrábaný v extrémne malých sériách – vyrobí sa len 15 kusov za mesiac, je však nadupaný modernými technológiami.

Zdroj | COTODAMA

Reproduktor obsahuje dva 20-wattové meniče, umiestnené v 22-palcovom transparentnom akrylovom LCD paneli. Je to bedrôtový streamovací systém, ale nejde o Bluetooth reproduktor. Na bezdrôtový prenos využíva Wi-Fi, takže hudbu zo smartfónu, počítača, alebo tabletu môžete streamovať prostredníctvom AirPlay a Spotify Connect.

Podporuje Wi-Fi v oboch pásmach – 2,4GHz, aj 5 GHz v štandardoch 802.11a/b/g/n/ac.

Reproduktor potrebuje prostredníctvom Wi-Fi aj internetovú konektivitu, pretože po výbere skladby čerpá dáta z online databázy anglických a japonských textov PetitLyrics, ktorá obsahuje texty viac ako 2 miliónov skladieb a stále sa rozširuje.

Pozrite si

Technics ukázal na High End Show Mníchov Bluetooth reproduktor SC-C50

Pokiaľ sa zvolená skladba nachádza v databáze, reproduktor stiahne text a zobrazí ho ako synchronizovanú pohyblivú grafiku zároveň so spevom. Algoritmy analyzujú náladu a štruktúru každej skladby, aby určili spôsob, akým sa grafika pohybuje po obrazovke, ktorá je zároveň ozvučnicou audio systému.

Zdroj | COTODAMA

Ak hrá pomalšiu pieseň, alebo baladu, fonty textu aj jeho pohyby sú mäkké. Pri razantnejšej rockovej muzike sa zas prezentuje výraznejší text s hrubším fontom.

Technológia hudobnej analýzy vyvinutá v National Institute of Advanced Industrial Science and Technology (AIST) automaticky skúma náladu a štruktúru piesne a vstavaný interpretačný procesor generuje pohybovú grafiku pre každú prehrávanú skladbu.

Lyric speaker je prvý reproduktor na svete vybavený technológiou „Lyric Sync Technology“, ktorá automaticky prekrýva krásne texty. Piesne, ktoré nie sú v databáze PetitLyrics, sa budú takisto prehrávať, ale na displeji sa jednoducho bude reprodukovať grafický obrázok rytmu.

Pozrite si

Garvan SA115 – poriadny zvuk pre záhradnú párty

Systém s dvoma pasívnymi žiaričmi a dvojicou koaxiálnych reproduktorov má výkon 2x20W a solídnu frekvenčnú odozvu 40Hz až 40kHz. Ovládanie zo smartfónov s iOS, aj s Androidom zabezpečí aplikácia Lyric Speaker App.

Hoci bol Lyric Speaker prvýkrát predstavený v roku 2016, na európskom a americkom trhu sa objavil len nedávno. Pri cene 4500 USD to nie je práve najlacnejšia hračka. Vzhľadom na počty vyrábaných kusov však pravdepodobne nehrozí, že sa s ním stretnete na pulte predajní s Hi-Fi technikou.

Zdroj