Reklama

L'Oréal Water Saver - udržateľná technológia umývania vlasov

Zdroj | L'oréal
Michal Spiegel
Zdroj | L'oréal
Zdroj | L'oréal

Na CES 2021 sa ukázali aj spoločnosti, od ktorých by sme to nečakali. Príkladom je francúzsky výrobca vlasovej kozmetiky L’Oréal, ktorý ukázal zaujímavé zariadenie na šetrenie vodou.

L’Oréal nie je vo svete technológii žiadnym nováčikom. Už minulý rok predstavila táto kozmetická spoločnosť zariadenie Perso – osobného vizážistu, ktorý podľa typu a farby pleti namieša dokonalý make-up, rúž, ale aj krém. Rok predtým to bol My Skin Track pH – senzor, ktorý monitoruje hladinu pH pokožky.

Pozrite si

L’Oréal Perso má byť dokonalý spoločník pre všetky dámy

Water Saver je zariadenie do vlasových salónov, ktorý francúzska spoločnosť vyvinula so švajčiarskym technologickým partnerom Gjosa.

Systém funguje tak, aby bolo spotrebovanej čo najmenej vody. Okrem sprchovej hlavice má Water Saver tri úložiská na šampón, kondicionér a ďalšie látky používané vo vlasovej kozmetike. Pri používaní sa vytvárajú miniatúrne kvapky vody, ktoré pod prudkým tlakom umývajú vlasy, no samotné kvapky sú 10-násobne menšie ako pri bežných sprchách.

Aby toho nebolo málo, systém dokáže sledovať, aké a koľko kozmetiky bolo použitých na konkrétneho klienta a tiež dokáže merať, koľko vody bolo ušetrenej.

Na rozdiel od bežnej sprchy v salónoch, ktorý vypustí priemerne 8 litrov za minútu, sľubuje sprcha L’Oréal Water Saver vypustiť maximálne 2 litre na minútu. Keby salóny prešli na takýto systém, ušetrilo by sa množstvo vody každý rok.

Zdroj | L'óreal
Pozrite si

L’Oréal predstavil My Skin Track pH. Monitoruje hladinu pH pokožky

L’Oréal plánuje do budúcna predstaviť technológiu aj na domáce použitie do spŕch, čo by už mohlo mať masívnejší dopad na šetrenie životného prostredia a vody ako zdroja.

Zároveň by ste si vedeli cez aplikáciu sledovať, koľko vody ste za určité obdobie ušetrili.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.