Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

L'Oréal predstavil My Skin Track pH. Monitoruje hladinu pH pokožky

L'Oréal predstavil My Skin Track pH. Monitoruje hladinu pH pokožky
Zdroj | L'Oreal
Richard Pliešovský
L'Oréal predstavil My Skin Track pH. Monitoruje hladinu pH pokožky
Zdroj | L'Oreal
Zdroj | L'Oreal

Senzor My Skin Track pH umožní používateľom zistiť ako je na tom ich pleť a ktoré produkty potrebuje. Samozrejme doporučí výrobky z produkcie značky L’Oréal. Aj tento prototyp bol predstavený na CESe v Las Vegas.

Zdroj | L'Oreal

Spolupráca medzi kozmetickým koncernom L’Oréal a expertom na nositeľnú elektroniku, profesorom Johnon Rogersom, priniesla ďalší snímač. Je ešte menší ako minulý rok predstavený senzor Band Aid, ktorý monitoruje hladinu hydratácie ľudskej pokožky a v súčasnosti sa už predáva za 60 dolárov.

Senzor My Skin Track pH bol spoločne vyvinutý L’Oréal a La Roche-Posay, ktorá úzko spolupracuje s dermatológmi pri vývoji bezpečných a účinných výrobkov určených pre starostlivosť o pleť.

Zdroj | L'Oréal

Hodnota pH sa pohybuje v rozmedzí od kyslej až zásaditej, v meranom spektre od 0 do 14. Ako je známe, zdravá pokožka má mať pH (p znamená záporný dekadický logaritmus, H sa označuje koncentrácia H+ v roztoku) rozmedzí 4,5 až 5,5. Keď človek nemá túto hodnotu v tejto tolerancii, môže očakávať zdravotný problém.

Zdroj | L'Oréal

Nerovnováha pH môže spôsobiť zápalové reakcie, ktoré sa prejavia suchou pokožkou, ekzémom, či dokonca atopickou dermatitídou. Podľa Národnej asociácie pre ekzémy má jeden z desiatich Američanov nejakú formu ekzému.

PH je dôležitým ukazovateľom zdravia. Je to niečo, na čo sa moji pacienti pýtajú, ale doteraz bolo veľmi náročné merať pH pokožky mimo klinického prostredia.

Profesor Thomas Luger, šéf dermatológie na univerzite v Münsteri (Nemecko)

Meranie kyslosti/zásaditosti pokožky je jednoduché. Používateľ si aplikuje náplasť na predlaktie po dobu 5 až 15 minút. Následne si v smartfóne otvorí appku My Skin Track pH a nasníma nalepený senzor. S využitím pokročilého algoritmu aplikácia prečíta namerané pH a posúdi zdravie pokožky. V prípade potreby odporučí, ako inak, produkty La Roche-Posay, ktoré zabezpečia vhodnú starostlivosť o pH pokožky a jej rovnováhy.

Zdroj | L'Oréal

Guive Balooch, viceprezident L’Oréal Technology Incubator povedal: „Naším cieľom je využívať túto vyspelú technológiu na to, aby spotrebiteľom poskytla zmysluplné informácie o ich koži, aby našli výrobky, ktoré sú vhodné pre ich individuálne potreby. V spoločnosti L’Oréal vieme, že zdravie je budúcnosťou krásy a že sme odhodlaní využívať technológie, ktoré prinášajú našim spotrebiteľom silné nápady a riešenia.“

My Skin Track pH získal ocenenie CES 2019 Innovation Award v kategórii Wearable Technology Products. Senzor sa začne už tento rok skúšobne používať vo vybraných dermatologických klinikách v USA. Po ukončení výskumu sa následne spustí jeho predaj.

Zdroj | L'Oréal

Potešujúci je trend nositeľnej elektroniky, ktorá už neslúži len na zábavu, ale aj pre monitoring zdravia. Hodnota pH sa možno nejaví ako dôležitý zdravotný ukazovateľ, ale nie je to tak. Ľudia s kožnými chorobami vedia o tom svoje.

Zdroj