Reklama

Lokalizačný prívesok Apple AirTag oficiálne tu, stojí iba 29 dolárov

Zdroj | Apple
Stanislav Vinc
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Apple po takmer dvoch rokoch špekulácií konečne predstavil svoj vlastný sledovací prívesok AirTag. Poslúži na jednoduchú lokalizáciu kľúčov, batožiny a ďalších cenností prostredníctvom aplikácie Nájsť. Prívesky budú môcť nájsť akékoľvek Apple zariadenia v okolí, podobne ako Galaxy SmartTag.

https://youtu.be/ckqvG0Rj35I

Informácie o pripravovanom inteligentnom prívesku AirTag sme vám priniesli už v septembri 2019 a mnoho softvérových omrviniek naznačovalo, že predstavenie tohto prívesku je doslova na spadnutie. Apple však zrejme jeho predstavenie z dôvodu pandémie odložilo. Napokon, za uplynulý rok zrejme stratil kľúče či dokonca batožinu zrejme len málokto.

Zdroj | Apple

Svet by sa však mal začať v najbližších mesiacoch opäť otvárať a tak je ideálny čas na to, aby sa AirTag dostal konečne do predaja. Stane sa tak už 30. apríla, kedy dorazí do predaja s cenou 29 dolárov. Balík štyroch príveskov bude v predaji za 99 dolárov. Predobjednávky budú na vybraných trhoch otvorené už tento piatok.

Zdroj | Apple

Apple podľa očakávaní do hľadania stratených príveskov zapojí aj bezdrôtovú technológiu UWB v podobe vlastného čipu U1, ktorý je zabudovaný do sérií smartfónov iPhone 11 a iPhone 12. Tieto smartfóny budú vedieť prívesky vyhľadávať o niečo presnejšie aj s určením smeru, ktorým by ste sa mali vydať.

Zdroj | Apple

Podobne ako je tomu v prípade vyhľadávania klasických zariadení od Apple, aj nový AirTag budú schopné anonymne lokalizovať všetky Apple zariadenia v okolí. AirTag si tak vystačí aj bez mobilných dát alebo GPS, na odoslanie svojej aktuálnej polohy namiesto nich využije sieť kompatibilných zariadení v okolí.

Zdroj | Apple

Prívesok bude na rozdiel od prvých generácií konkurenčného prívesku Tile disponovať vymeniteľnou batériou typu CR2032, ktorá má vystačiť na 1 rok prevádzky. AirTag bude aj napriek otvoriteľnej konštrukcii a vstavanému reproduktoru odolný voči vode a prachu na úrovni certifikácie IP67.

AirTag si bude možné prispôsobiť vlastným gravírovaním, ale aj celým zástupom silikónových a kožených obalov a doplnkov, ku ktorým sa pridá aj exkluzívna kolekcia značky Hermès.

Zdroj | Apple

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.