Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

LG V50 ThinQ 5G - duálny displej v podobe príslušenstva

LG V50 ThinQ 5G - duálny displej v podobe príslušenstva
Michal Spiegel
LG V50 ThinQ 5G - duálny displej v podobe príslušenstva

Spoločnosť LG na výstave MWC 2019 okrem vlajkových lodí LG G8 ThinQ tiež predstavila inovatívny smartfón LG V50 ThinQ 5G.

LG G8 ThinQ, LG G8s ThinQ, LG Q60, LG K50 či LG K40. Spoločnosť LG nám na výstave MWC urobila druhé Vianoce. Množstvo nových modelov doplnila o jeden, ktorý priniesol menšiu revolúciu do sveta smartfónov. Firma LG oznámila podporu pre pripravovanú 5G sieť v rámci nového smartfónu LG V50 ThinQ 5G.

Hlavnou inováciou je podpora pre druhý displej v rámci doplnkového príslušenstva Dual Screen. Príslušenstvo vyzerá ako obal na smartfón, no ponúka druhý 6,2″ OLED displej, ktorý využijete napríklad pri niektorých aplikáciách či hrách. Výhodou bude možnosť rozdelenia obrazovky – na jednej môžete napríklad pozerať film kým na druhej si budete zapisovať poznámky. Druhý displej beží na energii zo smartfónu.

Ide v podstate o plnohodnotný displej, ktorý podľa fotiek vyzerá ako z hernej konzoly Nintendo. Presne tak sa bude dať aj využiť. Kým na jednej obrazovke budete mať hru, na druhej budete mať ovládanie.

Novinka bude tiež disponovať 6,4″ QHD+ OLED FullVision displejom. O zvuk sa postarajú stereo reproduktory s podporou DTS:X a aptX HD.

Pozrite si

LG G8 ThinQ a G8s ThinQ – odomykanie dlaňou a Air Motion

Vo vnútri nájdeme najnovší procesor Qualcomm Snapdragon 855 a tiež Snapdragon X50 5G modem. O výdrž smartfónu sa postará 4 000 mAh batéria a úložisko ponúkne 128 GB spolu s 6 GB RAM.

Po stránke fotoaparátu, novinka disponuje tromi zadnými snímačmi (16 Mpx Super Wide, 12 Mpx Standard a 12 Mpx Telephoto). Webkameru tvorí duálny fotoaparát (8 Mpx Standard a 5 Mpx Wide).

Dostupnosť smartfónu bude pravdepodobne závisieť od krajín, kde bude 5G sieť dostupná. Tento rok to majú byť trhy najmä v USA, Južnej Kórei, Austrálii či v niektorých európskych krajinách. Sme veľmi zvedaví na cenu a tiež na cenu druhého displeju, ktorý sa bude predávať ako doplnkové príslušenstvo.

O BEZPEČNOSŤ DÁT NAŠICH REDAKTOROV POČAS MWC 2019 SA STARÁ ESET.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2019 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Lenovo (Slovakia), ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone, a zároveň sa starajú o ich dátové spojenie.