Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

LG G8 ThinQ a G8s ThinQ - odomykanie dlaňou a Air Motion

LG G8 ThinQ a G8s ThinQ - odomykanie dlaňou a Air Motion
Michal Spiegel
LG G8 ThinQ a G8s ThinQ - odomykanie dlaňou a Air Motion

Juhokórejský gigant LG na výstave MWC 2019 predstavil očakávanú vlajkovú loď LG G8 ThinQ. Na predstavení sme nechýbali ani my.

LG počas výstavy ponúkol aj novinky strednej triedy, o ktorých sme už dnes informovali. LG G8 ThinQ nadväzuje na minuloročný model G7 ThinQ a ponúka množstvo noviniek.

Pozrite si

LG G8S ThinQ: Stojí za tie peniaze?

Tou hlavnou je technológia Time-of-Flight (ToF), ktorá slúži na odomknutie displeja pomocou dlane. Má ísť o technológiu Hand ID, ktorá je bezpečnejšia než snímač odtlačku prstu a bude zabudovaná v prednej tzv. Z kamere.

Zdroj | LG

Technológia má rozpoznať dlaň podľa žíl a tvaru ruky. Nebude chýbať ani možnosť odomknutia pomocou tváre. Smartfón tiež dostal do vienka technológiu video portrét mód, čo využijete najmä pri zaostrovaní počas natáčania.

Ďalšou technológiou je technológia Crystal Sound OLED (CSO), ktorá využíva OLED displej na zosilnenie zvukového zážitku. OLED displej tak funguje do istej miery ako reproduktor. O zvuk sa tiež stará kodek Hi-Fi Quad DAC, DTS:X 3D a Boombox Speaker, ktorý sme mali možnosť počuť už v minuloročnom modeli.

Zdroj | LG

Ďalšou technológiou je Air Motion, zaujímavá funkcia, ktorá umožní ovládať smartfón bez potreby dotyku. Využijete to najmä pri ovládaní rukavicami, plávaní či pri šoférovaní.

Zdroj | LG

Zadnú časť smartfónu tvorí trojitý fotoaparát – 12 Mpx štandard, 12 Mpx telefoto a 16 Mpx širokouhlý objektív. Vpredu nájdeme 8 Mpx webkameru a spomínanú Z kameru s technológiou ToF.

Vo vnútri novinky nájdeme procesor Qualcomm Snapdragon 855, 6 GB RAM a 128 GB úložisko. O výdrž vlajkovej lode sa stará 3 500 mAh batéria.

Zdroj | LG
Pozrite si

LG Q60, K50 a K40 – najnovšie prírastky do strednej triedy

Aby toho nebolo málo, spoločnosť LG oznámila aj novinku LG G8s ThinQ. Tá bude takmer totožná s bežným modelom G8. Rozdiel bude v batérii, ktorá bude mať kapacitu 3 350 mAh. Smartfón dostane slabší FHD+ OLED FullVision displej a zadný fotoaparát bude mať miesto 16 Mpx snímača 13 Mpx objektív. Nabitý tiež bude menej technológiami, čo sa pravdepodobne odrazí na dostupnejšej cene. O tej však zatiaľ informácie nemáme, rovnako ani o dostupnosti.

Zdroj | LG

O BEZPEČNOSŤ DÁT NAŠICH REDAKTOROV POČAS MWC 2019 SA STARÁ ESET.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2019 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Lenovo (Slovakia), ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone, a zároveň sa starajú o ich dátové spojenie.