Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

LG Friends - 360° kamera, VR okuliare a ďalšie chuťovky pre LG G5

LG Friends - 360° kamera, VR okuliare a ďalšie chuťovky pre LG G5
Marek Hudák
LG Friends - 360° kamera, VR okuliare a ďalšie chuťovky pre LG G5

LG na výstave MWC 2016 v Barcelone predstavilo svoju novú vlajkovú loď LG G5 s modulmi a LG Friends zariadeniami. Práve zriadenia zo série LG Friends dokážu novú vlajkovú loď ešte vylepšiť a poskytnúť používateľovi nové možnosti.

LG 360 VR

Jedným z nich sú LG 360 VR okuliare prepojiteľné na LG G5 cez USB port typu C. Náhlavná súprava dokáže sprostredkovať obraz prirovnatelný k pozeraniu na 130 palcový televízor z 2 metrov.

Výhodou oproti ostatným VR zariadeniam je práva váha, celý set váži len 118 g, no tiež nevyžaduje priame vloženie smartfónu a poskytuje rozlíšenie na úrovni 639 ppi. LG 360 VR je plne kompatibilné s ďalším doplnok LG 360 Cam zo série LG Friends.

LG 360 CAM

LG 360 CAM je kompaktná 360-stupňová kamera vybavená dvoma 13 MP 200-stupňovými širokouhlými kamerami, tiež 1 200 mAh batériou a 4 GB internou pamäťou rozšíriteľnou o pamäťovú kartu.

Tvoriť je možné 360-stupňové videá v 2K kvalite s priestorovým zvukom 5.1. Spolupráca s firmou Google umožňuje ukladanie priamo do služby Google Stret View alebo YouTube 360. Všetky výtvory bude možné sledovať aj na zariadeniach umožňujúcich prehrávanie práve 360-stupňového obsah.

LG Rolling Bot

Ďalším z rodiny LG Friends je LG Rolling Bot, môže sa javiť ako hračka no opak je pravdou. Zariadenie tvaru lopty so zabudovanou 8 MP kamerou dokáže zhotovovať fotografie či nahrávať videá.

Vyžite je všestranné, monitorovanie domácnosti či dohliadanie na domácich miláčikov vďaka možnosti IP kamery a následne živým prenosom na LG G5 sa zdá byť najrozumnejšie.

LG TONE Platinum

Nová verzia handsfree LG TONE Platinum prichádza s luxusným dizajnom, čistým a ostrým zvukom. Hlavnou novinkou je vybavenosť aptX™ HDcodec, ktorý poskytuje bezstratový 24-bit zvuk.

K modulu LG Hi-Fi Plus with B&O PLAY firma pripravila aj slúchadla H3 by B&O PLAY, podporované nie len pre daný modul ale aj ostatné Android smratfóny.

Vďaka LG Smart Controller užívatelia môžu jednoducho ovládať džojstikom niektoré drony a cez LG G5 sledovať živý prenos z kamery.

Zatiaľ posledným členom LG Friends je metaforicky povedané otec či matka všetkých vyššie spomínaných. LG Friends Manager je kompatibilný len z LG G5, ktorý automaticky detekuje blízke zariadenia rodiny LG Friends s možnosťou jednoduchého pripojenia.

Zdroj | LG
Zdroj