- #E-mobilita
- 2 min.
- 20.2.2024
Leto sa pomaly blíži, tak prečo neskúsiť elektrický surf od Fliteboard?
Už sme si zvykli na to, že elektrifikácia prebieha takmer v každom odvetví. Dokonca sa elektromotory pridávajú aj tam, kde to doteraz nebolo potrebné. Takým príkladom je aj elektrický surf Fliteboard Flite AIR.
To ale nie je prvý model výrobcu Fliteboard, ktorý je súčasťou vodáckeho gigantu Brunswick. Má ísť o lacnejší rad elektrických surfov, aby táto forma zábavy bola dostupná pre širšiu verejnosť, pretože jeho mnohé modely stoja aj nad 15 000 eur.
Na výber sú dve verzie, a to Fliteboard Flite AIR aj Flite AIR Pro. Základný model má dĺžku 172 centimetrov, hmotnosť 26,9 kilogramov a nosnosť do 100 kilogramov. Lepšia verzia Pro je o niečo kratšia (157 centimetrov), hmotnosť má 25,9 kilogramov a ostala aj nosnosť do 100 kilogramov.
Flite AIR je skvelý na použitie na lodiach a mimo nich, v dokoch, na skalnatých plážach alebo v školách a požičovniach. Dosky, ktoré sú kompatibilné s väčšinou produktov Flite, môžu dokonca používať profesionáli ako odolnú a ľahkú alternatívu k našim doskám z uhlíkových vlákien.Zakladateľ a generálny riaditeľ David Trewern
Namiesto drahších dosiek z uhlíkových vlákien tak modely Flite AIR aj Flite AIR Pro používa nafukovacie telo skútra. Tento patentovaný dizajn slúži na vytvorenie pevnej jazdeckej platformy. Používa vonkajšiu dušu, ktorá pomáha znižovať výrobné náklady a zlepšuje odolnosť materiálu.
Výrobca Fliteboard sa nikde nezmieňuje o výkone, ale na batériu by mali byť tieto elektrické surfy vedieť zvládnuť až 45 minút. Za príplatok 300 eur si viete dopriať aj väčšiu batériu s dvojnásobnou výdržou. Na dávkovanie výkonu slúži pribalený ovládač aj integrovaným displejom.
Modely Fliteboard Flite AIR aj Flite AIR Pro sú dostupné v modrej, červenej a zelenej farbe. Čo sa týka cien, tak základný model stojí 6 700 eur, zatiaľ čo za model Pro zaplatíte úplne rovnakú sumu 6 700 eur.