Lenovo ZUK Edge – nová vlajková loď s mega displejom

ZDROJ | Lenovo

Xiaomi svojím posledným smartfónom Mi Mix zaviedlo nový populárny trend veľkých displejov. Novinka Lenovo ZUK Edge prichádza s niečím podobným.

5,5″ 1 080p displej, ktorý tvorí 86,4% obrazovky vyzerá naozaj perfektne, hlavne po krajoch kde pripomína Samsung Galaxy Edge smartfóny.

lenovo-zuk-edge4
ZDROJ | Lenovo

Čo sa týka vnútorností, Lenovo ZUK Edge je poháňaný čipom Snapdragon 821 SoC a beží na poslednom Androide 7.0 Nougat. Vo vnútri nájdete 64 GB úložisko a 4 GB/6 GB RAM.

lenovo-zuk-edge2
ZDROJ | Lenovo

Pozrite siLenovo Moto M predstavený na Slovensku, v predaji až v novom roku

Smartfón samozrejme podporuje duálnu SIM kartu. Tiež disponuje 3,5 mm jackom a funkciou Dirac HD zvuk pre Hi-Fi audio.

Nakoniec spomenieme ešte batériu, ktorá má kapacitu slušných 3 100 mAh s podporou Quick Charge.

lenovo-zuk-edge1
ZDROJ | Lenovo

Pozrite siEšte lepší Lenovo showroom – rozhovor

Fotoaparát vlajkovej lode je solídnych 13 Mpx s LED bleskom a PDAF + CAF duálnym fókusom. Webkamera disponuje 8 Mpx snímačom.

Pod skleneným panelom sa nachádza U-Touch, snímač odtlačku prsta pre odomykanie telefónu a to za deklarovaných 0,09 sekúnd. Nechýba podpora platenia Alipay či Paypal. Na zadnej strane sa nachádza navyše snímač srdcovej aktivity.

Lenovo ZUK Edge bude dostupný v dvoch spracovaniach – keramická biela a titánová čierna. Smartfóny sa dajú už teraz objednať v Číne so štartom predaja 1.1.2017.

lenovo-zuk-edge3
ZDROJ | Lenovo

Pozrite siXiaomi Mi MIX predbieha aj tú najlepšiu konkurenciu

Cena 4 GB RAM verzie je 2 299 yuanov (približne 317 eur) a 6 GB RAM verzia 2 499 yuanov (približne 345 eur). Čína nám opäť dokazuje, že za málo peňazí môžeme dostať veľa muziky. Veríme, že sa smartfón dostane aj na náš trh.

Zdrojfonearena

Komentáre k článku