Reklama

Lenovo Yoga 910 - výkonný hybrid s 4K Ultra HD displejom

Erik Birčák
88 %
Štýlový Ultrabook s Intel Kaby Lake procesorom, netradičným 4K Ultra HD displejom a hodinkovým kĺbom, ktorý sa od predchodcu výrazne neodlišuje. Našťastie iba po stránke dizajnu.

Výhody

  • Kvalita konštrukcie
  • Vysoká výdrž batérie
  • Vysoký výkon

Nevýhody

  • Málo portov
  • Umiestnenie webkamery
  • Hlučné chladenie

Nová Yoga 910 je už na prvý pohľad nástupcom predchádzajúceho modelu Yoga 900, ktorý sa na našom trhu objavil približne pred rokom. Rozdiely medzi týmito dvomi zariadeniami budete chvíľu hľadať.

Pozrite si

Lenovo YOGA 900 – exkluzívny hybrid s poriadnym výkonom

Lenovo v prípade novinky rozhodne neexperimentovalo s dizajnom. Namiesto toho stavia na úspechu dizajnu modelu Yoga 900, väčšinu zmien tak nájdete pod kapotou. Dizajn modelového radu je už dlhodobo nadčasový a 910-ka tak nevyzerá zle ani v roku 2017.

Čo ale môže Lenovu, podobne ako mnohým iným značkám v minulosti uškodiť, je konkurencia, ktorá nespí a proti tomuto Ultrabooku stavia svoje vydarené modely. 910-ka má ale všetky atraktívne prvky a detaily na čele s watchband (hodinkovým) kĺbom, ktorý je stále synonymom odolnosti a dizajnu vo svete konvertibilných zariadení.

Jednoduchý dizajn je to, čo bude 910-ku predávať. Hliníkový povrch má jemne brúsenú povrchovú úpravu a nachádza sa na celom zariadení s výnimkou displeja a klávesov.

V kancelárskom prostredí je opierka zápästí príjemne teplá, čo sa nestáva u mnohých podobných zariadení. Nedoporučujem však notebook používať v chladnom zimnom prostredí.

Zaujala ma kvalita podsvietenej klávesnice, ktorá má príjemný, aj keď pre mnohých nízky zdvih. Občasné problémy som zaznamenal s touchpadom, ktorý je inak dostatočne veľký a pohodlný. Šlo najmä o detekciu kliknutia ľavého tlačidla.

Lenovo v modeli Yoga 910 zvolilo zaujímavý rozmer dotykového displeja – uhlopriečku 13,9 palca. Displej tak na troch stranách nemá skoro žiadne okraje, čo pôsobí veľmi moderne. Iba na spodnej strane je nepochopiteľne viac ako 3-centimetrový okraj.

Okrem loga výrobcu tu nájdete aj webkameru a dvojicu mikrofónov. Úprimne, som zvedavý, ako sa budú tváriť vaši známi na druhej strane videohovoru, keď vás budú vidieť z iného, ako obvyklého uhla.

Tento neduh sa dá samozrejme vyriešiť preklopením zariadenia do polohy stanu, kedy sa displej otočí a kamera sa tak dostane na prirodzenejšiu hornú hranu displeja.

Chválim však Lenovo za to, že u Yogy 910 umožnilo predaj modelu s Full HD displejom, ktorého nižšia spotreba bude vyhovovať tým, ktorí túžia po dlhšej výdrži batérie.

Nami testovaný model bol vybavený displejom s 4K Ultra HD rozlíšením, ktorý bude zas vyhovovať používateľom túžiacim po veľkej hustote bodov na palec. Rozdiel spoznáte asi až zo vzdialenosti 5 a menej centimetrov, mne tak dáva väčší zmysel práve Full HD displej u 13,9-palcového modelu.

Nedá sa ale nespomenúť veľmi pekné podanie farieb, ako aj celková svietivosť displeja, ktorá umožňuje použitie aj v svetlejších priestoroch, alebo na priamom slnečnom svetle, hoci tam sa už odleskom nevyhnete.

Procesor z najnovšej generácie Intel Kaby Lake, model i7-7500U, je podporený 16 GB operačnej pamäte a 512 GB SSD diskom. Aj to naznačuje, že Yoga 910 nie je len na prehliadanie e-mailov či kancelárske práce.

Zvláda omnoho širšiu paletu aplikácií snáď iba s výnimkou tých graficky najnáročnejších. Oceňujem najmä väčší SSD disk, aj keď jeho rýchlosti nie sú zďaleka špičkou na trhu. Dovolí vám však uložiť si väčšie množstvo dát, ako väčšina Ultrabookov konkurencie a 512 GB sa mi zdá v tejto dobe ideálna kapacita pre prenosné zariadenie.

Azda najväčším konkurentom 910-ky je v tomto momente aktualizovaný model Spectre x360 od HP, ktorý s veľmi podobnou konfiguráciou môže dosahovať takmer identický výkon. Tu bude rozhodovať preferencia v dizajne a aktuálna cena.

Pozrite si

HP Spectre X360 – prekvapivý hybrid s výborným výkonom

Pozeranie filmov je rozhodne zážitkom, a to nielen vďaka displeju, ale aj vďaka dvojici reproduktorov JBL Premium Audio. Yoga 910 je tak ďalším zariadením s pomerne obstojným zvukovým prejavom aj napriek malým rozmerom.

Čo však môže narušiť zážitok, je chladenie, ktorého ventilátory majú tendenciu vydávať pomerne vysoký tón. To by nebol problém, keby sa ventilátor neroztočil už pri strednej záťaži. Žiaľ aj toto je daň za príjemný chod zariadenia.

Na bočných hranách zariadenia nájdeme klasický USB 3.0 aj dvojicu nových USB-C portov. U 910-ky však nie je jedno, v ktorom porte zariadenie nabíjate. Jeden z USB-C portov slúži na nabíjanie, zatiaľ čo druhý môžete využiť na bežné pripojenie zariadení.

Škoda, že ani tento port nepodporuje Thunderbolt 3, a tak rýchlosť prenosu nedosahuje súčasnú špičku. Oproti predchádzajúcemu modelu tu už nenájdete čítačku pamäťových kariet, čo je z môjho pohľadu krok späť.

Na záver spomeniem ešte výbornú výdrž batérie, ktorá aj pri náročnom používaní hravo prekonala 6 hodín a pri bežnom surfovaní po internete a písaní dokumentov dosahovala až 10 hodín. To je na model so Ultra HD displejom veľmi dobrý výsledok.

Môže za to aj veľká, až 78 Wh batéria, ktorá je vylepšením oproti 66 Wh batérii z modelu Yoga 900. Kvôli väčšej batérii je však Yoga 910 o 80 gramov ťažšia v porovnaní s jej predchodcom.

Lenovo Yoga 910 priniesla aktualizovaný hardvér aj Ultra HD displej s netradičným rozmerom. Veľký  SSD disk a dlhá výdrž batérie sú pritom žiadanými bonusmi, ktoré ocenia mnohí z vás.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.