Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lenovo ukázalo novinky ThinkPad, ThinkBook a začína predávať skladací X1 Fold

Lenovo ukázalo novinky ThinkPad, ThinkBook a začína predávať skladací X1 Fold
Roman Calík
Lenovo ukázalo novinky ThinkPad, ThinkBook a začína predávať skladací X1 Fold

ThinkPad je legenda, ktorá žije a neustále prináša inovácie. Aj takmer 30 rokov po uvedení modelu ThinkPad 700C je táto séria zariadení v plnej sile, pozrite sa, čím opäť prekvapuje.

Dnes Lenovo ukázalo najnovší model v sérii notebookov X1. Akoby to bolo, keby novinka nebola opäť niečím výnimočná. Nový ThinkPad X1 Nano je tak najľahším modelom z rodiny, váži totiž 907 gramov. Pritom výkon či odolnosť zostali.

ThinkPad X1 Nano je prvým ThinkPad modelom Lenovo využívajúcim platformu Intel Evo. Novinka beží na procesore Intel Core 11. generácie a nechýba grafika Intel Iris Xe.

Nejde pritom o malý notebook, čo sa týka uhlopriečky, poteší vás 13-palcový 2K displej s pomerom strán 16:10. Ak sa rozhodnete, displej môže byť aj dotykový, pričom nechýba podpora Dolby Vision pre vernejšie farby.

Okrem Dolby Vision je k dispozícii aj podpora Dolby Atmos, kde zvuk využíva 4 zabudované reproduktory. Pri videohovoroch zase oceníte štvoricu 360-stupňových mikrofónov, vďaka čomu by mal byť zvuk pri stále narastaujúcom počte online konferencií veľmi kvalitný.

Novinka ponúka aj množstvo bezpečnostných prvkov pre prihlásenie sa, ako je napríklad čítačka odtlačkov prstov, ale aj možnosť prihlásiť sa hlasom či tvárou, čo umožní aj automatické uzamknutie notebooku ak sa od neho vzdialite.

Samozrejmosťou je možnosť priplatiť si za 5G konektivitu a na výber máte z OS Windows 10 alebo Ubuntu Lunix OS, ktorý sa v ponuke zariadení Lenovo nachádza stále vo väčšom počte. Výhodou je aj podpora Thunderbolt 4 pre pripojenie extererných zariadení len jedným káblom. Novinka však bude dostupná až od 1. štvrťroku 2021 za zatiaľ neznámu cenu.

Pozrite si

Zažili sme Lenovo novinky z CES! Nechýbal ani skladací ThinkPad X1 Fold

Pozitívnou správou je, že ThinkPad X1 Fold, ktorý je prvým rozkladacím zariadením v ponuke Lenovo bude dostupný už počas novembra 2020. Len na pripomenutie, displej má po roztvorení veľkosť 13,3 palca (2048 x 1536, 300nitov) a samozrejme ide o OLED technológiu.

Cena je stanovená na 4 000 eur, čo je výrazne viac, ako sme očakávali po odhalení novinky ešte začiatkom roka, škoda.

Pozrite si naše skúsenosti s X1 Fold počas jeho predstavenia.

V portfóliu Lenovo však pribudnú aj ďalšie zaujímavé zariadenia, a to v kategórii ThinkBook. Tešiť sa tak môžete na obľúbený ThinkBook 13s Gen 2, ktorý Lenovo vyvinulo v spolupráci s Intelom. Novinka zaujme 13,3-palcovým WQXGA displejom, ktorý bol testovaný a vyladený pre splnenie požiadaviek platformy Intel Evo. Môzete sa tak tešiť na okamžité prebudenie či dlhšiu výdž batérie. Aj tu je k dispozícii Thunderbolt 4 či rýchle nabíjanie.

Svoje miesto si medzi vami bude chcieť nájsť aj moel ThinkBook 14s Yoga, ktorý okrem možností otáčania do ľubovolnej polohy ponúkne aj inteligentné pero Smart Pen. Výhodou je, že napríklad hneď po vytiahnutí pera sa vám otvorí aplikácia na písanie poznámok. Ak ste prihlásení vo Windows 10 viete po zdvihnutí pera ovládať  Windows Ink pomocou skratiek.

A teraz pozorne sledujte, nový ThinkBook 15 Gen2 vás dostane vychytávkou, ktorú nás aj v redakcii TECHBOX potešila a radi ju uvidíme aj pri ďalších modeloch. V tele m totiž ukryté bezdrôtové Blueooth slúchadlá ThinkBook, jednoducho vždy keď budete na cestách, z bočnej časti si vyberiete slúchadlá a pripojíte sa na akúkoľvek konferenciu či si nerušene pozriete obľúbené video.

Výhodou je i to, že slúchadlá sa v notebooku automaticky nabíjajú. Budú tak naozaj vždy pripravené na použitie. Slúchadlá pritom môžete ovládať aj dotykom priamo na ich tele. Slúchadlá majú zabudované aj mikrofóny a dokonca podporujú ANC na eliminovanie okolitého ruchu. ThinkBook bude pritom k dispozícii vo viacerých verziách, môžete sa rozhodnúť pre verziu „i“ s Intel procesormi 11. generácie a grafikou NVIDIA GTX 1650Ti či vo verzii AMD s procesorom AMD Ryzen 4000.

Žiaľ ceny noviiek ešte nepoznáme, ale mali by začať prichádzať na náš trh od novembra 2020.

A ešte jedna chuťovka, predstavený bol aj monitor ThinkVision T27hv-20, ktorý sa začne predávať od januára 2021 a zaujme takmer bezrámikovým okrajom pri 27-palcovej uhlopriečke, či ingegrovanou 1080p IRRGB webkamerou s krytkou, ale aj zabudovanými reproduktormi a mikfrofónmi. Nechýba v tomto prípade ani USB-C Hub na pripojenie rôznych zariadení cez jeden kábel.