Reklama

Lenovo ukázalo nové notebooky a projekt #Odvazneiny

Roman Calík

Lenovo sa nebojí experimentovať a prinášať inovácie. Podľa slov zástupcov spoločnosti sú novinky natoľko inovatívne, že si zaslúžia výnimočnú komunikáciu. Lenovo tak spustilo na Slovensku projekt #Odvazneiny, pričom byť iný znamená byť lepší a byť tak trochu zvláštny. Je to spôsob myslenia, preto sme boli na večernej tlačovej konferencii svedkami prezentácie Petra Oravca – Consumer Sales Leadera pre PC v Lenovo Slovakia, ktorý na pódium prišiel v potápačskom neoprénovom obleku. Áno, nežartujeme, takýmto spôsobom sa chcelo Lenovo odlíšiť od bežných prezentácií. A bolo to vcelku vtipné, no zároveň odvážne.

Pozrite si

Lenovo YOGA 900 – exkluzívny hybrid s poriadnym výkonom

Odvážne sú skutočne aj novinky, ktoré práve prišli na trh alebo sa v predaji objavia už v priebehu najbližších dní. Začneme zľahka, nový notebook Lenovo YOGA 500 v 14 alebo 15,6-palcovej verzii chce zaujať najmä cenou, ktorá začína na 569 €. Hlavnou výhodou je konvertibilné telo so štvoricou režimov používania – notebook, stojan, stan a tablet. Poteší však aj HD resp. Full HD displej a stereo reproduktory certifikáciou Dolby DS1.0 Home Theater.

Lenovo YOGA 700 si môžete dopriať aj v kompaktnej 11-palcovej verzii od 899 €. Jeho hrúbka je 15,8 mm a hmotnosť 1,1 kg, pritom by mal vydržať sedem hodín. Príjemným prekvapením je Full HD IPS displej, ktorý ponúkne aj 14-palcová väčšia verzia novinky. Tu vás poteší aj podsvietená klávesnica AccuType. Väčší model vás výjde na 859 €.

Vlajkovou loďou výrobcu je nástupca modelu Lenovo Yoga 3 Pro s označením Lenovo YOGA 900. Rovnako prichádza so špeciálnym otočným kĺbom pripomínajúcim remienok hodiniek zloženým zo stoviek členov. Pravdepodobne sa konštrukcia výrobcovi osvedčila, keďže sa ju odvážil ponúknuť aj v novej generácii. K dispozícii bude za 1 189 € a výbava je skutočne bohatá. Rozhodne za zmienku stojí 6. generácia procesora Intel Core i SKY a taktiež použitie nového USB typu C 3.0.

Lenovo sa chváli aj použitím rýchlejšieho SSD disku od Samsungu cez PCIe, ktorý by mal zabezpečiť o 90% rýchlejšie čítanie a o 20% rýchlejší zápis. Lahôdkou je aj 13,3-palcový IPS displej s rozlíšením QHD+, presne 3200 x 1800 pixlov. Nádhera, škoda len, že výrobca nepoužil matnú verziu displeja. Samozrejmosťou je Windows 10 a aj reálne využitie funkcie Windows 10 Continuum, kde sa ľahko prepnete do režimu tabletu.

Zaujímavá je aj výdrž. Lenovo YOGA 900 by mal vydržať 9 hodín, má totiž o 50% väčšiu kapacitu batérie. Pritom hmotnosť je 1,29 kg a hrúbka 14,9 mm. Lenovo našťastie myslí aj na zvuk, nechýbajú totiž stereo JBL reproduktory a ozvučenie Dolby Audio Premium.

Lenovo sa snaží meniť pohľad aj na desktopové počítače. All-in-one novinka Lenovo YOGA Home 900 je vlastne obrovský 27-palcový počítač, ktorý môžete používať aj ako tablet. Vybrať si môžete Intel Core i7 procesor a grafiku NVIDIA GeForce 940A, pričom práve nové rozhranie AURA 3.0 by malo využiť potenciál výkonu naplno. A cena? Začína na 1 599 €, pričom v predaji by mal byť u autorizovaných predajcov Lenovo ešte do Vianoc.

Hráčov by mal zase potešiť notebook Lenovo IdeaPad Y700. Ten kúpite od 889 €, pričom k dispozícii je grafika NVIDIA GTX 960 4GB, ale dokonca aj ovládanie cez RealSense 3D kameru. Na výber bude 15, ale aj 17 model, pričom ak budete chcieť môže byť váš IdeaPad Y700 vybavený aj dotykovou obrazovkou s rozlíšením 4K (Ultra HD). O kvalitný zvuk počas hier sa postarajú reproduktory s logom spoločnosti JBL, ktoré vďaka ich červenému lakovaniu určite neprehliadnete.

A aby sme nezabudli, Lenovo má v ponuke aj unikátny tablet Lenovo YOGA Tab 3 Pro. Jeho 10-palcový displej si môžete zväčšiť vďaka zabudovanému otočnému projektoru, pritom cena nie je nijak závratná. Približne mesiac sa už predáva za 499 €. Zaujímavosťou je aj zadná časť tela z kože. Zaujali vás novinky? My sa na test najmä modelu YOGA 900 už veľmi tešíme.

Pozrite si

Lenovo Yoga Tab 3 Pro – projektor a dlhá výdrž v nezvyčajnom tele

 

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.