Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lenovo Mirage Solo - prvý Daydream VR headset bez potreby PC či mobilu

Lenovo Mirage Solo - prvý Daydream VR headset bez potreby PC či mobilu
Zdroj | Lenovo
Imrich Maťo
Lenovo Mirage Solo - prvý Daydream VR headset bez potreby PC či mobilu
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Trh s virtuálnou realitou (VR) ešte stále poskytuje dostatočný priestor pre ďalších hráčov. Lenovo doň vstupuje novým headsetom Lenovo Mirage Solo, ktorý však nebude voči konkurencii len do počtu.

Pozrite si

Google predstavil svoje prvé VR kamery, Lenovo Mirage a Yi Horizon VR180

Lenovo Mirage Solo je podľa vyjedrenia výrobcu prvý samostatný headset s platformou Daydream, takže nabude potrebovať ani káblové pripojenie k PC, ale ani vložený smartfón. Ide vlastne o zariadenie all-in-one. Navyše skvele zapadá do línie VR produktov s Daydream, medzi ktorými je aj nový duálny fotoaparát Lenovo Mirage Camera.

Pozrite si

Google Daydream 2.0 – virtuálna realita na druhú

Mirage Solo je poháňaný procesorom Snapdragon 835, známym z vlajkových lodí medzi smartfónm, má 4 GB RAM, 64 GB vnútornej pamäte a slot pre microSD kartu. Nemá však zabudované reproduktory. Našťastie mu nechýba 3,5 mm jack pre pripojenie slúchadiel.

Zobrazovacou jednotkou je 5,5-palcový QHD displej a energiu headsetu zabezpečuje 4 000 mAh batéria. Čo je však podstatné, Mirage Solo sú prvým headsetom, pri ktorom využijete plný potenciál technológie sledovania pohybu nazvanej WorldSense. To umožňuje voľný pohyb v priestore, v ktorom sa nachádzate a pohodlné využívanie virtuálneho priestoru.

Súčasťou VR headsetu Lenovo Mirage Solo je aj diaľkový ovládač, obdobný tomu, ktorý je dodávaný k Daydream View súprave od Google.

Pozrite si

Google Daydream View – nový VR headset s maximálnym komfortom

Zdroj | Lenovo
Pozrite si

HTC Vive Pro – lepšie displeje a možná bezdrôtovosť

Headset by mal byť dostupný v druhom štvrťroku 2018. V oficiálnej tlačovej správe Lenovo cenu neprezradilo, ale počas výstavy CES 2018 sa jeho redstavitelia vyjadrili, že má byť pod 400 $. U nás teda môžeme očakávať že bude práve na tejto hranici.

Zdroj