Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Google predstavil svoje prvé VR kamery, Lenovo Mirage a Yi Horizon VR180

Google predstavil svoje prvé VR kamery, Lenovo Mirage a Yi Horizon VR180
Zdroj | Lenovo
Stanislav Vinc
Google predstavil svoje prvé VR kamery, Lenovo Mirage a Yi Horizon VR180
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Virtuálna realita sa pomaly dostáva medzi širokú verejnosť, no obsah pre ňu väčšinou vytvárajú iba profesionáli. Zmeniť to chce Google s kamerami Lenovo Mirage a Yi Horizon VR180.

Pozrite si

Lenovo Mirage Solo – prvý Daydream VR headset bez potreby PC či mobilu

Google v júni tohto roku predstavil formát VR180, ktorý slúži na zachytávanie 3D fotografií a videí napríklad pre virtuálnu realitu. Teraz tento formát využije Lenovo a Yi Technology v nových kamerách, ktoré chce Google dostať do rúk bežným spotrebiteľom.

Zdroj | Lenovo

Kamery Lenovo Mirage a Yi Horizon VR180 sa od seba na prvý pohľad veľmi nelíšia. Vytvorené boli s rovnakým zámerom, aby VR obsah mohol vytvárať úplne každý, bez ohľadu na technologické zručnosti či vek. Obsah z týchto kamier bude navyše dostupný každému a to vďaka vstavaným službám YouTube a Google Photos.

Lenovo Mirage má na sebe len tri tlačidlá a to tlačidlo na zapnutie kamery, spúšť na fotenie a tlačidlo, ktorým sa prepína medzi fotením, natáčaním a živým vysielaním. Na zachytávanie obrazu v rozlíšení 4K UHD kamera využíva dvojicu 13-megapixelových snímačov s 180 x 180-stupňovým zorným poľom.

Zdroj | Lenovo
Pozrite si

Intel Hades Canyon – miniatúrny počítač s výkonom pre VR

Kameru poháňa procesor Snapdragon 626, v ktorom je integrovaný X9 LTE modem a Wi-Fi modul, takže svoje fotografie a videá môžete odosielať do sveta aj bez telefónu. Ak by kamera predsa len nemala signál, obsah je možné uložiť na vnútorné úložisko s kapacitou 16 GB. K dispozícii je aj slot na microSD kartu. Vstavaná batéria by mala vydržať zhruba dve hodiny bežného používania a nabíja sa cez USB-C port.

Zdroj | Lenovo

Yi Horizon VR180 je schopná zachytávať video v rozlíšení 5,7K a na jej tele sa nachádza 2,2-palcový displej, ktorý je možné otočiť do režimu fotenia selfie. Spoločnosť Yi Technology vzala jednoduchosť ovládania ešte o stupeň ďalej a na spustenie živého vysielania stačí stlačiť jediné tlačidlo. Rovnako, ako Lenovo Mirage, aj Yi Horizon VR180 podporuje služby Google Photos a YouTube.

Zdroj | Yi Technology
Zdroj | Yi Technology

Lenovo plánuje Mirage uviesť do predaja niekedy v druhom štvrťroku. Cena zatiaľ nebola stanovená, no podľa slov spoločnosti by nemala presiahnuť hranicu 400 dolárov. Yi Horizon VR180 sa dostane do predaja ešte na jar, no cena zatiaľ nebola oznámená.