Reklama

Lenovo Legion Y740Si - na cestách štýlový Ultrabook, doma brutálne herné delo

TECHBOX

Herné notebooky sú už dnes ďaleko ľahšie, krajšie, výkonnejšie a tichšie, ako kedykoľvek predtým a model Lenovo Legion 7i, ktorý sme si predstavili prednedávnom, je toho dôkazom. Ak však chcete posunúť hernú portabilitu na ešte vyšší level, jeho príbuzný Lenovo Legion Y740Si je určený práve pre vás.

Herný Ultrabook, ktorý si získal našu pozornosť okamžite po svojej svetovej premiére, máme konečne v rukách aj my. Počkať, herný Ultrabook? Ale áno, čítate dobre, hoci toto slovné spojenie môže znieť na prvý pohľad ako oxymoron. Spoločnosti Lenovo sa však skutočne podarilo spojiť svoje znalosti z výroby kvalitných Ultrabookov s bohatými skúsenosťami hernej divízie Legion.

Čo je teda Lenovo Legion Y740Si vlastne zač? Perfektný hybrid pre tých, ktorí hľadajú ultraľahký pracovný nástroj, ktorý sa po pracovnej dobe zmení na nekompromisný herný počítač. V neuveriteľne štíhlom tele s hmotnosťou len 1,9 kilogramu ukrýva 10. generáciu procesorov Intel Core až do modelu Core i9.

Ak nás sledujete pravidelne, výkon týchto procesorov vám zrejme predstavovať nemusíme. Už aj tieto procesory v sebe ukrývajú prekvapivo výkonné integrované grafické čipy.

No dobre, čo však v prípade, že integrovaná grafika v novších tituloch, prípadne pri hraní v 4K Ultra HD rozlíšení, ktorý tento model podporuje, skrátka nebude stačiť? V tej chvíli nastupuje do hry externá grafická karta (eGPU), ktorú môžete k modelu Lenovo Legion Y740Si pripojiť priamo pomocou vysoko-rýchlostného portu Thunderbolt 3, napríklad v podobe elegantnej skrinky Lenovo Legion BoostStation.

Ultrabook svojimi rozmermi a 8-hodinovou výdržou batérie dokonale pripravený na celodennú prácu, sa tak po príchode domov môže vďaka riešeniu eGPU premeniť na plnohodnotný herný počítač, ktorý si už môžete podľa vášho gusta osadiť grafickou kartou z rodiny NVIDIA GeForce, ale aj AMD Radeon.

Hry pri najvyšších grafických nastaveniach si budete v tomto prípade užívať na 15,6“ IPS obrazovke s 4K Ultra HD rozlíšením, 100-percentným pokrytím farebného spektra sRGB a vďaka perfektnému jasu až 600 nitov aj po boku zobrazovacieho štandardu Dolby Vision, ktorý po zvukovej stránke doplní priestorové ozvučenie zastrešené technológiou Dolby Atmos.

Lenovo Legion Y740Si je dokonalým spojením dvoch zariadení do jedného – ultraľahkých notebookov pripravených na prácu aj štúdium kedykoľvek a kdekoľvek s hernými notebookmi, ktoré vám umožnia zapojiť sa do hry bez kompromisov v grafickej kvalite a plynulosti hier.

Ak vás Lenovo Legion Y740Si zaujal, na slovenskom trhu ho s procesorom Intel Core i7, 16 GB DDR4 operačnou pamäťou, 1 TB SSD úložiskom a Full HD obrazovkou môžete získať za cenu od 1 369,00 €. Základný model s procesorom Intel Core i5 10300H Comet Lake, 15,6″ IPS antireflexným 1920 × 1080 displejom, 16GB DDR4 RAM, Intel UHD Graphics a 512 GB SSD úložiskom získate už od 1 119,00 €.

Na príprave článku sme spolupracovali so spoločnosťou Lenovo.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.