Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lenovo Legion Y740S - ľahký Ultrabook a herné delo v jednom tele

Lenovo Legion Y740S - ľahký Ultrabook a herné delo v jednom tele
Zdroj | Lenovo
Stanislav Vinc
Lenovo Legion Y740S - ľahký Ultrabook a herné delo v jednom tele
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Lenovo Legion Y740S je sám o sebe ľahký a pomerne výkonný Ultrabook, ktorý sa po pripojení externej grafickej karty (eGPU) premení na nekompromisný herný notebook.

Výkonný herný desktop na doma a ľahký Ultrabook na cesty. To je kombinácia, pre ktorú sa dnes rozhoduje väčšina hráčov, ktorí so sebou nechcú alebo nepotrebujú nosiť síce výkonný, no veľký a ťažký herný notebook. Táto kombinovaná zostava sa však možno čoskoro stane minulosťou a splynie do jedného zariadenia.

Zdroj | Lenovo

Takéto riešenie ponúka aj najnovší prírastok do hernej série Legion. Nový notebook Lenovo Legion Y740S pôsobí na cestách ako kompaktný Ultrabook s hmotnosťou 1,9 kilogramu. Po pripojení k eGPU stanici však získa podporu plnohodnotnej desktopovej grafickej karty, vďaka čomu si na ňom bez problémov zahráte aj tie najnovšie a graficky najnáročnejšie herné tituly.

Pozrite si

Samsung Family Hub pre vás vďaka umelej inteligencii vytvorí recepty na mieru

V tele s hrúbkou 1,47 centimetra sa nachádza 10. generácia procesorov Intel Core i9 s maximálnym taktom 5 GHz, ktorú dopĺňa maximálne 32 GB DDR4 RAM. V prípade úložiska môžu hráči siahnuť až po 1 TB PCIe SSD úložisku.

Zdroj | Lenovo

Čo sa týka obrazovky, v najvyššej konfigurácii nájdeme 15,6“ 4K UHD IPS displej so 100-% pokrytím farebného spektra sRGB, jasom 600 nitov a podporou technológie Dolby Vision. S rovnakými parametrami bude k dispozícii aj variant s Full HD displejom, v oboch prípadoch však iba s 60 Hz frekvenciou.

Pozrite si

Dell ukázal vynovený notebook XPS 13 s prvotriednym dizajnom

Lenovo Legion Y740S ukrýva svoje eso v príslušenstve Lenovo Legion BoostStation. Ide o externú skrinku, do ktorej môžete vložiť takmer akúkoľvek grafickú kartu NVIDIA GeForce alebo AMD Radeon. Po pripojení skrinky s grafickou kartou k notebooku pomocou pripojenia Thunderbolt 3 tak Legion Y740S získa grafický výkon, ktorý sa vyrovná aj hernému desktopu.

Zdroj | Lenovo

Samotný notebook má vydržať na cestách na jedno nabitie zhruba osem hodín a po pripojení k skrinke Lenovo Legion BoostStation dokáže využiť vstavané „superrýchle“ nabíjanie. O konkrétnych číslach však Lenovo v tomto prípade nehovorí.

Lenovo Legion Y740S sa má dostať do predaja v priebehu mája s počiatočnou cenou 1 100 dolárov. Príslušenstvo Lenovo Legion BoostStation sa objaví v obchodoch spolu s ním za 250 dolárov. Za zmienku stojí fakt, že skrinku BoostStation vďaka univerzálnosti portu Thunderbolt 3 môžete pripojiť aj k iným notebookom, ktoré riešenie eGPU podporujú.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj