Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lenovo Legion Y720: laptop pripravený na VR a náročné herné tituly

Lenovo Legion Y720: laptop pripravený na VR a náročné herné tituly
Zdroj | Lenovo
Marek Hudák
Lenovo Legion Y720: laptop pripravený na VR a náročné herné tituly
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Značku Lenovo určite poznáte aj vďaka úspešným smartfónom, no predovšetkým prostredníctvom ultrabookov, herných notebookov či iných laptopov. Na blížiacej sa konferencii CES 2017 bude predstavená aj herná mašina Lenovo Legion Y720 pripravená na virtuálnu realitu (VR).

Pozrite si

Lenovo Legion Y720 – hráčska zaujímavosť s hlučným chladením

Začiatkom decembra sme vám priniesli recenziu na herný notebook Lenovo IdeaPad Y900 so zaujímavým dizajnom a dostatočne vysokým výkonom.

Ešte pred Vianocami vás mohol zaujať aj elegantný Lenovo ThinkCentre X1 All In One vhodný hádam do každej kancelárie, ktorý disponuje slušným výkonom a nízkou spotrebou.

Opäť však zavítame do oblasti pre hráčov, ktorí si potrpia na virtuálnu realitu a čo najvyššie grafické nastavenia v najnovších hrách. Nový laptop Lenovo Legion Y720 očarí predovšetkým parametrami a dizajnom.

Pozrite si

Lenovo Yoga Book – hybrid s extrémnou výdržou

Zdroj | Lenovo

Dizajn novinky je založený na Ideapad Y-sérii čomu prislúcha aj váha 3,2 kilogramov rozložená do tela notebooku s rozmermi 380 x 277 x 29 milimetrov.

V závislosti od konfigurácie, je na výber buď procesor Intel Core i7-7700HQ alebo i5-7300HQ siedmej a zároveň najnovšej generácie. Grafická karta NVIDIA Geforce GTX 1060 so 6 GB pamäťou zobrazujúca sýte farby na 15,6-palcovom Full HD alebo UHD displeji je jednotná pre všetky typy konfigurácií.

Zdroj | Lenovo

Samozrejmosťou je vysoká kapacita pamäte RAM, ktorá môže dosahovať až 16 GB prostredníctvom dvoch SODIMM slotov. O čo najrýchlejšie spustenie operačného systému Windows 10 sa stará SSD disk do veľkosti 512 GB, no výrobca ponúka taktiež možnosť použitia mechanického disku s maximálnou veľkosťou 2 TB.

Zdroj | Lenovo

Ani zvukový výstup nezaostáva za tým grafickým, a to vďaka dvojici 2 W reproduktorov značky JBL a 3 W subwooferu s technológiou Dolby Atmos.

Spoločnosť nezabudla ani na konektivitu, ktorú tvorí samozrejme Wi-Fi 802.11 ac, Bluetooth 4.1 a Gigabitový Ethernet. Za zmienku však stojí predovšetkým trojica USB 3.0 portov, HDMI port, Thunderbolt (USB-C) a DisplayPort.

Medzi zaujímavý doplnok môžeme zaradiť určite zabudovaný prijímač pre Xbox One ovládač, ktorý je schopný podporovať až štyri ovládače naraz a podpora pre VR headsety, medzi ktoré patrí aj populárny HTC Vive.

Pozrite si

9 blížiacich sa najzaujímavejších herných titulov

Zdroj | Lenovo

Cena nového notebooku Lenovo Legion Y720 začína na 1 399 eurách a jeho dostupnosť je stanovená na apríl 2017.

Zdroj