Lenovo ThinkCentre X1 AIO – elegán nielen pre biznismenov

ZDROJ | Lenovo

Rodina zariadení X1 od spoločnosti Lenovo už zďaleka neobsahuje iba Ultrabooky. Okrem konvertibilného notebooku a tabletu je jej súčasťou aj AIO počítač ThinkCentre X1.

Naše hodnotenie

85%
0 100

Výhody

  • dizajn
  • nižšia spotreba
  • bohaté balenie

Nevýhody

  • iba Full HD Displej
  • nižší grafický výkon
  • vyššia cena

Jednou vetou

Jednoduchý elegán nielen pre biznismenov s čistým dizajnom a slušným výkonom.

Lenovo ThinkCentre X1 All-in-One 01
ZDROJ | Lenovo

X1-ka sa tak stala viac marketingovým symbolom, než označením modelového radu, ako tomu bývalo u iných notebookov a zariadení tejto značky. To ale nič nemení na tom, že aj ThinkCentre X1 vychádza z rovnakého dizajnového prúdu, ako zvyšní členovia rodiny.

Lenovo ThinkCentre X1 All-in-One 03
ZDROJ | Lenovo

Pozrite siTenký biznis All-in-One Lenovo ThinkCentre X1

Lenovo kládlo dôraz predovšetkým na čistotu dizajnu spojenú s praktickým využitím jednotlivých prvkov. Samotné vybalenie spočíva v tom, že spojíte podstavec so zvyškom zariadenia, pripojíte napájanie a vložíte bezdrôtový prijímač pre klávesnicu a myš. Nič viac.

Lenovo ThinkCentre X1 All-in-One 05
ZDROJ | Lenovo

Kladne hodnotím prítomnosť iba jediného kábla k celému počítaču. Na pracovnom stole tak zariadenie pôsobí moderne a profesionálne. Klávesnica je veľmi podobná Ultrabookom z rodiny X1, len s tým rozdielom, že pribudol numerický blok.

Lenovo ThinkCentre X1 All-in-One 08
ZDROJ | Lenovo

Zdvih klávesov je vyšší a klávesnica má zvukovo výraznejšiu odozvu (klopkanie pri písaní). Myš si vzala takmer všetko z dizajnu i funkcionality laserovej myši radu ThinkPad, a tak pre niektorých z vás nebude novinkou.

Po stránke výkonu by som ThinkCentre zaradil do kategórie lepšieho priemeru. Procesor radu Core i7 v kombinácii s 8 GB operačnej pamäte a 256 GB SSD diskom tvoria na dnešnú dobu výborný základ a postačia na takmer všetky úlohy.

Lenovo ThinkCentre X1 All-in-One 10
ZDROJ | Lenovo

Na druhej strane tu však nenájdeme dedikovanú grafickú kartu, druhý (alebo väčší) pevný disk či monitor s vysokým rozlíšením. Osadený panel má „iba“ Full HD rozlíšenie, čo je pri kancelárskej práci uspokojivé, no náročnejším používateľom nebude postačovať.

Lenovo ThinkCentre X1 All-in-One 15
ZDROJ | Lenovo

ThinkCentre X1 sa tak skvelo hodí do domácnosti alebo kancelárie, no ak máte špecifické požiadavky, asi sa poobhliadnete po inom zariadení.

Práve v kancelárskom prostredí boxov či otvorených pracovísk oceníte dizajn X1-ky, ktorý je zaujímavý aj zo zadnej strany. Nenájdete tu žiadne neuhladené káble alebo nálepky od výrobcu.

Lenovo ThinkCentre X1 All-in-One 19
ZDROJ | Lenovo

Trojica USB portov, sieťový konektor a DisplayPort poskytujú priestor na pripojenie väčšiny potrebných zariadení. Bočná strana obsahuje dvojicu USB portov a čítačku pamäťových kariet pre výmenné zariadenia.

Lenovo ThinkCentre X1 All-in-One 24
ZDROJ | Lenovo

K dispozícii aj samozrejme aj Wi-Fi a Bluetooth. Aj preto som pri testovaní nemusel ani raz použiť viac ako jeden permanentný kábel (ten napájací). Za prémiové balenie si však aj v tomto prípade pekne zaplatíte.

Lenovo ThinkCentre X1 All-in-One 23
ZDROJ | Lenovo

Pri špičkovom Ultrabooku s cenou presahujúcou 1000 € je namieste hodnotiť výdrž, hmotnosť i kvalitu spracovania. Pri kúpe stolných počítačov však majú mnohí záujemcovia úplne iné priority a presadiť sa s takouto cenou v danom segmente považujem za odvážne.

Lenovo ThinkCentre X1 All-in-One 26
ZDROJ | Lenovo

Lenovo ThinkCentre X1 je skvelým zariadením na pracoviská či do domácností, ak preferujete jednoduchý dizajn, ovládanie a súčasne nepotrebujete úplne špičkový výkon.

ESET ochrana foto 01

ZdrojČasopis TECHBOX 10/2016

Lenovo ThinkCentre X1 AIO

Cena 1 549,00 €
Veľkosť
570 x 33 (240 s podstavcom) x 360 mm, 5 kg
Displej
23,8” matný LED IPS, 1920 x 1080 px, 250 cd/m2
Hardvér
Intel i7-6600U (2 jadrá, 4 vlákna, 4 MB Smart Cache 2,6 GHz, 3,4 GHz Turbo), Intel HD Graphics 520, 8 GB 2133 MHz DDR4 RAM, 256 GB SSD, 5x USB 3.0, SDXC čítačka, DisplayPort (vstup aj výstup), 3,5 mm audio, RJ45, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.0, stereo repro 2x 5W, 2,03 Mpx webkamera s hardvérovou clonou
Softvér
OS Windows 10 Pro, CyberLink PowerDVD Create, Power2Go & Power Producer, Desktop Power Manager, Fingerprint Software / Softex Omnipass, Bluetooth Lock, Companion 2.0, Lenovo ID, REACHit, SHAREit, Solution Center
Cena
1 549,00 €

Komentáre k článku