Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lenovo 500 Multimediálny ovládač: bezdrôtová myš a klávesnica v jednom

Lenovo 500 Multimediálny ovládač: bezdrôtová myš a klávesnica v jednom
Zdroj | Lenovo
Marek Hudák
Lenovo 500 Multimediálny ovládač: bezdrôtová myš a klávesnica v jednom
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Spoločnosť Lenovo okrem iného predstavila na výstave CES 2017 v Las Vegas aj Lenovo 500 Multimediálny ovládač, ktorý kombinuje bezdrôtovú klávesnicu a myš.

Lenovo 500 Multimediálny ovládač, kombinácia bezdrôtovej klávesnice a myši, ktorá perfektne sadne do vašej dlane, ponúka jednoduchý a efektívny spôsob ovládania nielen smart televízie.

Pozrite si

Sony BRAVIA XBR-A1E – prvá OLED TV s reproduktorom v displeji

Zdroj | Lenovo

Ovládač zlepšuje nielen spôsob, ako sa domáci užívatelia pripájajú k svojim počítačom, na internet a k displejom, ale tiež znovu definuje samotný pohľad na to, ako by kompaktné zariadenie s ľudským rozhraním (HID) malo vyzerať, fungovať a aké by malo byť na dotyk.

Celý povrch klávesnice funguje ako kapacitný multidotykový touchpad s podporou gest pre operačný systém Windows 10 – čo znamená, že používatelia na nej môžu písať ako na štandardnej klávesnici alebo len kĺzať prstami po povrchu ako pri touchpade.

Zdroj | Lenovo

Medzi najvýznamnejšie dizajnové prvky patrí zaoblená hrana pre jednoduché zdvihnutie z rovnej plochy ( napr. z konferenčného stola), žiadne ostré hrany, aby sa novinka pohodlne držala a klávesy, na ktoré jednoducho dosiahnete oboma palcami.

Nezabúdajme na to, že mnohé domáce kiná zaberajú celé miestnosti a nielen jeden kút obývačky – to znamená, že medzi obecenstvom s ovládačom a displejom môže byť dosť veľká vzdialenosť.

Pozrite si

Samsung mení stratégiu, namiesto SUHD prídu QLED televízory

Zdroj | Lenovo

A aj keď v domácnosti domáce kino nie je, pripojené displeje sa zvyčajne nachádzajú na jednej strane veľkého, otvoreného priestoru, aké sú dnes stále viac obľúbené.

Tam, kde štandardný 10-metrový dosah bežných bezdrôtových diaľkových ovládačov nestačí, 141 gramový Lenovo 500 Multimediálny ovládač ponúka bezdrôtový dosah až 20 metrov.

Novinka by mala byť dostupná začiatkom marca tohto roka za cenu 55 dolárov (približne 52 eur).

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj