Reklama

Legendy Vespa Primavera a Sprint S sa dočkali modernizácie, aj elektrifikácie

Zdroj | Vespa
Stanislav Vinc
Zdroj | Vespa
Zdroj | Vespa

Ikonické talianske skútre Vespa nebudú zrejme nikdy out a to nielen vďaka ich svetoznámemu dizajnu, ale aj postupnému vlyepšovaniu modelov, ktorých história siaha ešte do 60. rokov.

Také sú aj modely Primavera a Sprint S, ktoré v modernizovanej podobe prichádzajú na trh aj v elektrických verziách Elettrica. Elektrický pohon však na svojom dizajne nedávajú poznať.

Vespa nie je v oblasti e-mobility úplným nováčikom, elektrický skúter s retro dizajnom pod názvom Vespa Elettrica predáva už od roku 2018. Práve na tomto modeli technologicky stavajú nové generácie Primavera Elletrica a Sprint S Elettrica, ktoré ponúknu elektromotor integrovaný do náboja zadného kolesa a vymeniteľnú batériu umiestnenú pod sedadlom.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Vespa

Elektrické verzie budú spadať do kategórie mopedov, čo znamená, že ich rýchlosť bude obmedzená na 45 km/h. Ostatné parametre týchto dvoch nových elektrických skútrov zatiaľ nepoznáme, Vespa sa pri ich predstavení sústredila skôr na dizajn, ktorý podľa nej elektrifikáciou nie je vôbec narušený. Rozdiel si možno všimnete iba vďaka absencii výfuku a v pohybe aj zvuku.

Model Primavera je vo verzii Tech po novom vybavený bezkľúčovým systémom, pri ktorom je spínač zapaľovania nahradený voličom, ktorý pred naštartovaním stačí prepnúť do polohy „ON“. Kľúč poslúži na otvorenie sedla a diaľkovú identifikáciu skútra zablikaním všetkých jeho smeroviek.

Zdroj | Vespa

V závislosti od výbavy ponúkne Primavera a Sprint S aj nový prístrojový panel, ktorý kombinuje analógové a digitálne funkcie na 3″ LCD displeji. Okrem rýchlosti zobrazí aj dojazd, spotrebu, priemernú a maximálnu rýchlosť. Zatiaľ ale nie je úplne jasné, ktoré prvky budú pri elektrických verziách štandardom a za ktoré si bude možné priplatiť.

K dispozícii je už dnes samozrejme aj mobilná aplikácia, vo výbave Tech bude štandardom, k ostatným za príplatok. Primavera Tech vo vyšších verziách ponúkne taktiež farebný 5″ TFT displej, na ktorom si je prostredníctvom párovania so smartfónom možné zobrazť hovory, správy, zoznam skladieb a tiež navigáciu s denným aj nočným režimom.

Cenu a dátum vydania nových elektrických skútrov Vespa Primavera Elettrica a Sprint S Elettrica v tejto chvíli nepoznáme. Keďže však na Slovensku máme aj oficiálneho importéra pre značku Vespa, očakávame, že o tieto novinky na našom trhu nebudeme ukrátení.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.