Reklama

Nechcete draho tankovať? Na Slovensko dorazilo elektrické Piaggio 1

Zdroj | Piaggio
Stanislav Vinc
Zdroj | Piaggio
Zdroj | Piaggio

Rastúce ceny pohonných hmôt nútia mnohých obzrieť sa po alternatívnych spôsoboch prepravy. Jedným z nich je prestúpenie z auta na motorku, či skúter, ideálne s lacnejším elektrickým pohonom. Tu sa o slovo hlási elektrický skúter Piaggio 1, ktorý kombinuje príjemnú cenu s ideálnym dojazdom na bežný deň.

Zrátali ste si niekedy, koľko kilometrov denne prejdete pri ceste do práce a späť, aj s prípadnou zachádzkou na nákup, návštevu úradov či lekára? Často ide o vzdialenosti a trasy, ktoré by zvládol nielen bežný elektromobil, ale aj e-skúter. Niet sa preto čomu čudovať, že ich popularita v zahraničí rapídne rastie.

Priniesť tento trend aj na Slovensko chce spoločnosť Faber Moto, ktorý ako oficiálny importér značiek Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio a Vespa prináša na slovenský trh elektrické skútre Vespa Elettrica a Piaggio One, ktorý sme si mali možnosť obzrieť naživo.

Piaggio 1 bude na našom trhu dostupný v dvoch verziách, ktoré sa od seba vzájomne líšia výkonom, dojazdom, maximálnou rýchlosťou a samozrejme i cenou.

Pozrite si

Ceny pohonných hmôt rastú – ideálny čas prejsť na elektromobil?

Základná verzia disponuje 1,2 kW elektromotorom a vyberateľnou batériou s hmotnosťou 10 kilogramov, ktorá jej postačí na prejdenie zhruba 55 kilometrov. Celý skúter pritom v tejto verzii váži iba 89 kilogramov a maximálne dosiahne rýchlosť 45 km/h. Na slovenskom trhu začína na cene 3 399 €.

Verzia ACTIVE dvíha maximálnu rýchlosť skútra na 60 km/h a dojazd až na 85 kilometrov. Podpisuje sa pod to výkonnejší 2 kW motor a batéria s hmotnosťou 15 kilogramov. Piaggio 1 v tejto verzii pritom váži len o 3 kilogramy viac, ako v tej základnej. Za verziu ACTIVE zaplatíte 4 199 €.

 

Obe verzie sa nabíjajú prostredníctvom klasickej elektrickej zásuvky a plnú batériu získajú zhruba za 6 hodín. Spoločné budú mať aj tri jazdné režimy – eco, sport a spiatočka, Full LED svetlomety, Keyless systém a Bluetooth konektivitu s aplikáciou Piaggio MIA, prostredníctvom ktorej je napr. možné vozidlo vzdialene kontrolovať a spätne si v nej prezerať knihu absolvovaných jázd.

Piaggio 1 je už aktuálne na našom trhu oficiálne dostupné, pričom skladová dostupnosť a prípadný dátum dodania závisí od výberu konkrétnej verzie, farby a prípadných doplnkov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.