Reklama

Lectric XP Lite - skladací elektrický bicykel za priaznivú cenu

Zdroj | Lectric
Michal Spiegel
Zdroj | Lectric
Zdroj | Lectric

Americká firma Lectric začala predávať svoj cenovo-najdostupnejší model – Lectric XP Lite, ktorý sa tak stáva ideálnym modelom na mestské presúvanie sa.

Zdroj | Lectric

Bicykel ponúka 300 W motor a maximálnu rýchlosť so zapnutou asistenciou 32 kilometrov za hodinu, čo je americký legislatívny štandard. Maximálny dojazd s 375 Wh batériou je slušných 72 kilometrov, čo ideálne postačí na celotýždňové presúvanie sa do práce či po meste. Treba však rátať s tým, že takýto dojazd platí len pri nižších rýchlostiach. Pokiaľ budete využívať pedálovú asistenciu naplno a jazdiť s rýchlosťou 32 kilometrov za hodinu, dojazd bude cca 24 kilometrov na jedno nabitie.

Hmotnosť bicykla je 20,8 kilogramov a maximálna nosnosť je 124 kilogramov. Nechýba LCD displej, diskové brzdy integrované svetlá a odolnosť voči vode s certifikáciou IP65. Výhodou je možnosť zloženia na kompaktnejšie rozmery, takže bicykel môžete zobrať aj do MHD.

https://vimeo.com/698352039
Pozrite si

Z Bromptonu sme si vďaka sade Swytch urobili plnohodnotný elektrobicykel

Cena Lectric XP Lite je iba 799 dolárov, čo z neho robí jeden z najlacnejších elektrických bicyklov. Na druhej strane nižšia cena sa odrazila aj na šetrení na niektorých komponentoch. Príkladom je, že Lectric XP Lite nedisponuje viacrýchlostnou prehadzovačkou. Bude vám tak musieť stačí jedna rýchlosť, čo je pri mestskej jazde zvládnuteľné.

Rovnako nedisponuje ani funkciou odpruženia, čo sa pri takomto bicykli taktiež dá pochopiť. Na druhej strane pri jazde na nerovných cestách či mimo bežného terénu budete cítiť každú nerovnosť.

Bicykel je momentálne dostupný iba pre americký a kanadský trh, kde si k nemu môžete na oficiálnej stránke dokúpiť rôzne príslušenstvo vrátane nosičov, tašky či držadla na telefón. Bicykel sa tiež predáva v štyroch farebných spracovaniach.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.