Reklama

Lamax Beat Sounder SO-1 je ideálny reproduktor na letnú dovolenku

Michal Spiegel
86 %
Ako si užiť leto bez poriadneho reproduktora a kvalitnej hudby? Nijako. Preto vám prinášame test na zaujímavý počin Lamax Beat Sounder SO-1.

Výhody

  • Relatívne nízka cena
  • Dlhá výdrž batérie

Nevýhody

  • Problém pri vyššej hlasitosti
  • Chýba lepšia vodovzdornosť

Letné mesiace sú pred nami a to je ideálny čas otestovať nejaký outdoor reproduktor k vode. Tentokrát sa pozrieme na zaujímavý počin valcovitého reproduktoru Lamax Beat Sounder SO-1.

Reproduktor sa už na prvý pohľad inšpiroval populárnymi JBL Flip reproduktormi, ktoré majú podobný tvar. Napriek mojej láske k značke JBL musím Lamax pochváliť, keďže po dizajnovej a funkčnej stránke prináša reproduktor aj svoje vlastné nápady.

Na jednej časti valca napríklad nájdete dotykové ovládanie pre prepínanie skladieb a indikátor basového efektu. Najzaujímavejšie je vyriešené ovládanie hlasitosti, ktorú zvýšite/znížite pomocou otáčania kolieska, ktoré sa nachádza po obvode valca. To znamená, že sa nemusíte trápiť stláčaním tlačidiel, ale jednoducho otočíte kolieskom ako na rádiu.

Pozrite si

Shield by LAMAX Tech – bezdrôtový ochranný systém nielen do domácnosti

Toto ovládanie ma však aj trochu sklamalo pri dosiahnutí maximálnej hlasitosti, kedy vám reproduktor preruší skladbu, aby naznačil, že už hlasnejšie sa ísť nedá. Osobne to považujem za obmedzujúce, keďže reproduktory na nemožnosť vyššej hlasitosti väčšinou upozornia pomocou zvuku a nie tak, že vám prerušia skladbu. Keď napríklad neviete, do ktorého smeru máte koliesko otáčať, reproduktor vám jednoducho preruší skladbu.

Po zvukovej stránke Lamax Beat Sounder SO-1 ponúka kvalitný 360° zvuk, ktorý vám ozvučí každú miestnosť aj záhradu. Oproti konkurencii disponuje výhodou, že si na reproduktore môžete upraviť zvuk pomocou spustenia basového efektu, ktorý vám audio zážitok ešte vylepší.

Pozrite si

JBL Flip 4 – s týmto perfektným reproduktorom sa môžete aj okúpať

Na druhej strane, reproduktor som bez zapnutého basového efektu takmer nepočúval, keďže tie basy tam jednoducho musia byť. Ak však máte citlivých susedov, ktorí sa zvyknú sťažovať na hluk, určite možnosť vypnutia basového efektu uvítate. Samotný zvukový výstup však môžem zhodnotiť ako kvalitný, aj keď nemal by som problém ešte s trochu vyššou hlasitosťou.

Čo sa týka pripojiteľnosti, okrem tradičného Bluetooth 4.1 disponuje reproduktor NFC alebo klasickým 3,5 mm portom pre káblový prenos. AUX kábel však v balení nenájdete.

Prepojenie s PC a s tabletom prebehlo v priebehu niekoľkých sekúnd a bez problémov. 3,5 mm port a port na nabíjanie nájdete pod pogumovanou krytkou, ktorej otvorenie mi dalo pekne zabrať. Nepraktický kryt musíte otvoriť nejakým plochým predmetom alebo perom, pretože je tak pevne uchytený, že rukou ho neotvoríte.

Pozrite si

Outdoorový reprák UE BOOM 2 si vezmete do hôr i na pláž

K samotnej výdrži batérie, Lamax Beat Sounder SO-1 disponuje 4 000 mAh batériou, ktorá vydrží skutočne dlho a aj pri celodennom počúvaní hudby na vyššiu hlasitosť som nemusel nabíjať. Presné číslo vám nepoviem, no približne tých 10 hodín môžete reproduktor určite počúvať bez potreby nabíjania.

Čo sa týka vodovzdornosti, certifikát IPX4 sa postará o striekajúci vodu či dážď. Na rozdiel od JBL Flip 4 reproduktora však nemôžete zobrať Lamax do bazéna bez toho, aby mu to ublížilo. Netvrdíme, že sa bežne s reproduktormi kúpeme, skôr je to výhoda pri spadnutí do vody.

Pozrite si

LAMAX Beat Elite E-1 – slúchadlá, ktoré prekvapia nie len zvukom

Okrem počúvania hudby môžete reproduktor Lamax Beat Sounder SO-1 samozrejme využiť aj na telefonovanie. Na druhej strane, keď som chcel využiť reproduktor na telefonovanie cez počítač a službu Facetime, Lamax Beat Sounder SO-1 mi to neumožňoval a musel som ho odpojiť.

V balení nájdete okrem samotného reproduktora, nabíjacieho káblu aj šikovné puzdro na prenášanie. Pre milovníkov značky Lamax v krabičke nájdete aj nálepky.

Menšou nevýhodou je absencia podporovanej aplikácie či možnosti spárovania viacerých Lamax reproduktorov pre vytvorenie stereo zvuku. Na druhej strane Lamax Beat Sounder SO-1 kompenzuje tieto nedostatky cenou, ktorá nepresahuje 100 eur. Oficiálna cena je nastavená na 95 eur, čo je približne o 40-50 eur lacnejšie než hlavná konkurencia v podobe JBL Flip 4.

Pozrite si

PREHĽAD | Čo si vziať so sebou na dovolenku?

Celkovo môžem hodnotiť Lamax Beat Sounder SO-1 ako kvalitný outdoor reproduktor so slušným výkonom 24 wattov a zaujímavým moderným dizajnom. Keď sa vám nepáči modro-čierne spracovanie, môžete si vybrať aj iné farebné kombinácie, napríklad čierne v kombinácii s červenou či oranžovou.

Ak hľadáte kvalitný outdoor reproduktor s nadštandardným zvukom, za ktorý nezaplatíte príliš veľa, Lamax Beat Sounder SO-1 vám môžem odporučiť. Tiež sa jedná o ideálny darček pre vaše deti k vysvedčeniu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.