Reklama

LAMAX Beat Elite E-1 - slúchadlá, ktoré prekvapia nie len zvukom

Imrich Maťo
89 %
Bezdrôtové slúchadlá s kvalitným zvukom a dlhou výdržou, ktoré navyše môžu byť prepojené aj klasickým audio káblom, nie je ľahké nájsť. Výrobca LAMAX v rámci nového radu bezdrôtových audio produktov LAMAX Beat také má a dal im názov Elite E-1.

Výhody

  • kvalitný zvuk
  • výdrž batérie
  • dizajn
  • pevný obal v balení

Nevýhody

  • menšie náušníky časom tlačia
  • praktickosť riešenia ovládania

Na jedno nabitie, podľa údajov výrobcu, dokážu vydržať do 20 hodín prehrávania hudby. Pravdu povediac, nepodarilo sa mi ich mať tak dlho nepretržite na hlave. Po pár hodinách ich na ušiach jednoducho už cítite, navyše počas dňa človek robí aj iné činnosti, než len chodí so slúchadlami na hlave. 🙂

V každom prípade som ich však nenabíjal častejšie, ako každé dva a pol až tri dni. Dlhej výdrži napomáha aj možnosť pripojenia slúchadiel k zdroju hudby prostredníctvom audio kábla s 3,5 mm jack koncovkami. Vtedy je aj kvalita zvukového prejavu slúchadiel vyššia. Teda aspoň subjektívne som nadobudol tento pocit.

Slúchadlá ponúkajú funkciu pripojenia Multipoint, takže môžete mať pripojený napríklad tablet a mobil súčasne. To vám umožní trebárs počúvať hudbu z tabletu a prijímať hovory z telefónu. Hovory a hudbu môžete ovládať pomocou troch tlačidiel na pravom náušníku.

Stláčaním krajných tlačidiel posúvate skladby vpred/vzad, podržaním zvyšujete/znižujete hlasitosť. Stredovým tlačidlom, ako už isto predpokladáte, môžete ovládať prehrávanie skladieb alebo príjem/ukončenie hovoru. Zdá sa to ako praktické riešenie, ale stávalo sa mi pri naprávaní slúchadiel, že som si nechtiac prepol alebo zapauzoval pesničku.

V náušníkoch sú skryté meniče rozmeru 40 mm. Samotné náušníky teda nie sú tak veľké, aby v sebe ukryli celé uši. No vďaka mäkkému polstrovaniu, ako aj celkovej hmotnosti slúchadiel 180 gramov, je ich nosenie celkom pohodlné, aj keď ich po niekoľkých hodinách, ako takmer všetky slúchadlá, na sebe cítite.

Okrem spomenutého audio kábla sa zvuk do slúchadiel prioritne prenáša prostredníctvom Bluetooth verzie 4.1. Podpora profilu HFP umožňuje využitie slúchadiel ako hands-free, na prenos a ovládanie hudby disponujú profilmi A2DP a AVRCP.

Zvukový prejav týchto slúchadiel ma veľmi príjemne prekvapil. Aj bezdrôtovo je na výbornej úrovni. Prvé, čo ma zarazilo, boli mohutné basy. A to ešte skôr, ako som sa stihol „pohrať“ s ekvalizérom v telefóne.

Aj bez neho však podanie celého frekvenčného rozsahu tónov výborné. So správnym nastavením ekvalizéra som chvíľami mal pocit, že mám na ušiach slúchadlá za niekoľko stoviek eur. Klobúk dolu.

Zvuk je pri slúchadlách to najdôležitejšie, no LAMAX Beat Elite E-1 výrazne zaujmú aj niečím iným. A to je balenie. Nie sú len tak „pohodené“ v krabici, ale sú uschované v pevnom obale so zipsom, ktorý oceníte najmä pri častom cestovaní.

Okrem neho je v balení aj napájací micro USB kábel a spomínaný 3,5 mm audio kábel. Dokonca aj zopár samolepiek s logom výrobcu. To poteší tínedžerov. Náušníky môžete sklopiť k hlavovému mostu, čo je praktické pri balení a prenášaní.

Hlavový most, ako aj uchytenie náušníkov s mostom je kovové, vďaka čomu je celá konštrukcia slúchadiel pevná a nemusel som sa počas ich používania báť, že by sa poškodili. Výrobca slúchadlá ponúka v dvoch farebných vyhotoveniach. V čiernej Black Edition a v kombinácii tyrkysovej s čiernou.

Cena slúchadiel LAMAX Beat Elite E-1 je 95 €. Na prvý pohľad sa môže zdať relatívne vysoká, no s prihliadnutím na kvalitu zvuku i vyhotovenia, využitia Bluetooth i audio kábla na prenos zvuku a tiež pribalením pevného cestovného obalu premrštená určite nie je. Slúchadlá renomovaných značiek v rámci tejto cenovej kategórie majú v LAMAX Beat Elite E-1 silnú konkurenciu. Naša redakcia preto udelila týmto slúchadlám ocenenie DOBRÁ CENA.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.