Lacný Meizu M5 vo sviežich farbách pre mládež a so slušnou výbavou

ZDROJ | Meizu

Čínsky výrobcovia smartfónov chŕlia jeden model za druhým. Veď len predvčerom sme vás informovali o novinke z dielne ZTE a už dnes sa pozrieme na zúbok ďalšiemu zaujímavému kúsku. Tentokrát je reč o Meizu.

Pozrite siMeizu m3s s kovovým telom a osemjadrom MediaTek pod 100 €

meizu-m5-02
ZDROJ | Meizu

Z jeho výrobných liniek sa na trh, hoci zatiaľ len čínsky, dostáva smartfón Meizu M5. Ako istotne tušíte, ten je pokračovateľom radu síce lacných, no výbavou zaujímavých smartfónov.

Polykarbonátové telo rozmerov 147,2 x 72,8 x 8 mm, važiace 138 g, má osadený HD displej s uhlopriečkou 5,2”, ktorý je prekrytý 2.5D ochranným sklom.

meizu-m5-17
ZDROJ | Meizu

Motorom novinky je rovnaká procesorová jednotka, akú Meizu zabudováva do starších modelov, napríklad m3, resp. m3s. Konkrétne sa jedná o MediaTek MT6750, čo je osemjadro doplnené grafikou Mali T860.

Pozrite siMeizu M3 Max – 6” phablet s procesorom Helio P10 a silnou batériou

Pamäťovo budú dostupné verzie s 2 GB, resp. 3 GB RAM a 16 GB, prípadne 32 GB vnútorného priestoru, s možnosťou rozšírenia microSD kartou.

meizu-m5-08
ZDROJ | Meizu

Okrem Dual SIM režimu, výrobca o novinke prezrádza aj podporu LTE sietí, Dual band Wi-Fi, tiež Bluetooth a na nabíjanie a konvenčné pripojenie PC aj micro USB konektor. Z pozičných systémov využijete okrem tradičného GPS aj ruský GLONASS.

meizu-m5-03
ZDROJ | Meizu
meizu-m5-07
ZDROJ | Meizu

Elegantný mladícky dizajn smartfónu je prezentovaný v piatich farbách. Okrem obligátnej čiernej Matte a bielej sú prítomné modrá, zelená Mint a taktiež zlatá Champagne. Domáci záujemcovia si budú mať z čoho vyberať.

Z technických špecifikácií sa dozvedáme o prítomnosti rovnakej fotografickej výbavy, ako pri modeli Meizu m3s. Znamená to, že hlavný 13 Mpx fotoaparát je so svetelnosťou f/2,2, fázovým zaostrovaním PDAF, 5-prvkovou optikou a dual LED bleskom. Predný fotoaparát má 5 Mpx snímač a 4-prvkovú optiku so svetelnosťou f/2,0.

meizu-m5-09
ZDROJ | Meizu

To, čím sa nový smartfón Meizu M5 snaží zaujať, je aj mTouch, čiže snímač odtlačkov prstov, umiestnený pod displejom. Snímač dokáže rozpoznať a odomknúť zariadenie za 0,2 s. No aby to všetko mohlo fungovať je Meizu M5 vybavený batériou kapacity 3 070 mAh.

meizu-m5-16a
ZDROJ | Meizu

Ak pri tomto smartfóne odhadujete, že jeho cena sa pohybuje okolo „stovky“, tak sa nemýlite. Na čínskom trhu je 16 GB verzia ponúkaná za 699 juanov. Ak to prepočítame podľa kurzu, tak bez akýchkoľvek ďalších poplatkov je to približne 95 €.

ZdrojMeizu

Komentáre k článku