Reklama

Kvôli balíkom už nebudeme musieť čakať v rade

Zdroj | RoseBox/Unsplash
Richard Pliešovský
Zdroj | RoseBox/Unsplash
Zdroj | RoseBox/Unsplash

Nové technológie prenikajú aj do takého konzervatívneho sektora, ako je posielanie zásielok. Slovenská pošta v týchto dňoch spúšťa podávanie zásielok cez samoobslužný terminál. Pre zákazníkov pošty to znamená, že nebudú musieť čakať v dlhých radoch, kde sa riešia rôzne služby.

Slovenská pošta pomaly stráca svoj monopol a nie je žiadnym tajomstvom, že mnohé jej služby nestačia s dychom na konkurenciu. Treba však uznať, že pošta nie je dinosaurus a vylepšuje svoje portfólio. Novinka opäť spríjemní návštevu pobočky a ušetrí čas.

Slovenská pošta dlhé roky nepodporovala platby kartou, napokon sa jej to podarilo spustiť a dnes to už nikomu nepríde divné. Dnes už je možné využívať ePoštu cez mobilnú aplikáciu, kde si môžete podávať zásielku, poštovné uhradiť on-line a ak si vytlačíte štítky, môžete podať vaše zásielky s podacím číslom bez čakania do označených poštových schránok. Nájdete ich na budove pošty, resp v jej blízkosti.

Obsah pokračuje pod reklamou

Aktuálne sa testuje ďalšia služba. Ako informovala RTVS, pošta začína v Bratislavskej Petržalke testovať podávanie zásielok cez samoobslužný terminál. Ako to vlastne bude fungovať?

„Klient príde na poštu so zabalenou zásielkou, položí to na kiosk, cez dotykovú obrazovku si navolí adresné údaje a zvolí si spôsob doručenia. Taktiež navolí doplnkové služby, kiosk zásielku odváži a vytlačí štítok. Ten sa nalepí na zásielku a následne môže klient túto zásielku podať pri špeciálnom okienku,“ povedala Iveta Dorčáková, hovorkyňa Slovenskej pošty.

Pozrite si

Na Slovensko prichádza očakávaná novinka. Balík odošlete ľahko a kedykoľvek

„Samoobslužný kiosk momentálne slúži primárne iba na podaj zásielok do troch kilogramov, ale v budúcnosti sú vyhliadky, aby bolo možné platiť aj napríklad SIPO alebo poštové poukazy,“ objasnila IT analytička Adriána Kačmárová.

Ja príjemné vidieť, že pošta modernizuje a digitalizuje svoje prevádzky a služby. Odvďačí sa tak svojim zákazníkom a uľahčí prácu zamestnancom. Poštári napríklad minulý rok dostali nové elektrické bicykle, tento rok má pribudnúť 300 dalších. Na mnohých mestských poštách sa dajú využívať balíkovne, čo je ďalšia pridaná hodnota pre zákazníkov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.