Reklama

Na Slovensko prichádza očakávaná novinka. Balík odošlete ľahko a kedykoľvek

Zdroj | Handy Wicaksono/Unsplash
Richard Pliešovský
Zdroj | Handy Wicaksono/Unsplash
Zdroj | Handy Wicaksono/Unsplash

Posielanie a vyzdvihovanie balíkov – pre niekoho nočná mora, pre niekoho každodenná realita. Vďaka kuriérskym spoločnostiam je príjem balíkov oveľa pohodlnejší ako v čase monopolu pošty, ale posielať ho môže byť stále zaťažkajúcou skúškou.

Nedávno sme v redakcii vyskúšali zaujímavú službu od Packety a otestovali si poslanie balíka z výdajného miesta. Dnes práve táto spoločnosť prichádza s veľkou novinkou, ktorá znamená ďalší prelom v odosielaní. O čo ide?

Packeta, ako prvá na Slovensku, umožňuje posielať si vzájomne zásielky aj pomocou známych samoobslužných Z-BOX-ov. Tých je na Slovensku 1 700, spoločnosť túto službu paralelne spúšťa v troch krajinách, ktoré pokrýva 6 300 boxami.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

Vyskúšali sme Packetu, za prvý balík sme zaplatili 1 cent

Aj v tomto prípade je treba mať nainštalovanú aplikáciu Packeta (AndroidiOS). Jej inštalácia nie je komplikovaná, zvolíte preferovanú krajinu, uvediete vaše telefónne číslo, ku ktorému sa budú zásielky automaticky zobrazovať v aplikácii a autorizujete ho zadaním 6-miestneho kódu. Potom uvediete váš e-mail a zvolíte, či chcete dostávať notifikácie. V appke napokon doplníte meno, adresu a pridáte IBAN vášho účtu.

Ak chcete poslať zásielku, v aplikácii vyplníte potrebné údaje. Systém následne zobrazí šesťmiestne podacie heslo, ktoré čitateľne napíšete na správne zabalenú zásielku. Vybraný Z-Box si otvoríte pomocou aplikácie, tá sa spáruje s boxom a zobrazí voľné schránky. Vy si vyberie schránku s vhodnou veľkosťou, kliknete v aplikácii na Otvoriť Z-Box a vložíte balíček dnu.

Cena podávania zásielky cez Z-Box je 3,30 eur čo je výhodná suma, zvlášť ak si uvedomíte, že nie ste viazaní otváracími hodinami. Zásielky je možné posielať i do Česka, Maďarska a Rumunska.

Packeta spolu s toto službou spustila ďalšiu zaujímavú službu. Pomocou aplikácie budete odteraz môcť vyzdvihnúť zásielku zo Z-BOX-u aj druhej osobe. Zdieľanie realizujete pár kliknutiami v aplikácii.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.