Reklama

Kupé, SUV alebo pick-up? Tento čínsky elektromobil je asi všetko dokopy

Zdroj | Changan
Zdroj | Changan
Michal Sobek
Zdroj | Changan
Zdroj | Changan

Čínska štátna automobilka Changan odhalila svoj koncept veľmi zaujímavého elektromobilu. Ten sa totiž dokáže premeniť z uzavretého kupé na akýsi pick-up. Je tak možné, že kombinuje až tri karosárske verzie.

Model je vybavený výsuvným skleneným panelom nad zadnými sedadlami, ktorý sa zasúva pod strechu a otvára zadnú časť ako pick-up. Zaťahovacia strecha môže uľahčiť nakladanie a vykladanie dlhších predmetov, ktoré sa zvyčajne do SUV nezmestia.

Zdroj | Changan
Obsah pokračuje pod reklamou

Tento elektromobil je založený na inteligentnej platforme SDA od Changanu, dokonca na tejto výstave odhalil jej sériovú výrobu. Plne elektrický koncept je vybavený displejom umiestneným medzi prednými aj zadnými svetlami. Používa sa na zobrazenie všetkého od názvu až po aktuálny stav nabitia batérie a zostávajúci dojazd.

Automobilka tvrdí, že toto bude vôbec prvým vozidlom, ktoré bude obsahovať technológiu nazývanú ako satelitná komunikácia vozidla, ktorá ho dokáže kedykoľvek pripojiť k internetu kdekoľvek na svete. Changan taktiež hovorí, že model dokáže automaticky vyhľadávať nabíjacie stanice počas jazdy, ako aj spolupracovať s autonómnymi nabíjacími robotmi pri dobíjaní batérií.

Zdroj | Changan

Interiér je minimalistický s jedným veľkým ovládacím displejom v strede po vzore Tesly a sklopnou obrazovkou pre spolujazdca. Nie je tu teda žiadna prístrojová doska. Namiesto toho sa informácie zobrazujú priamo na centrálnom displeji, vrátane aktuálnej rýchlosti.

Čo sa týka informácií ohľadom výkonu alebo dojazdu, tu sme sa nedozvedeli nič, pretože stále ide len o koncept. Očakáva sa, že sériová výroba tohto elektromobilu započne niekedy na budúci rok.

Zdroj | Changan
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.