Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ktorý fotí lepšie? iPhone 11 Pro Max, alebo Galaxy Note10+?

Ktorý fotí lepšie? iPhone 11 Pro Max, alebo Galaxy Note10+?
Števo Porubský
Ktorý fotí lepšie? iPhone 11 Pro Max, alebo Galaxy Note10+?

Apple iPhone 11 Pro Max je aktuálne to najlepšie, čo od Apple môžete mať. To isté platí aj o Samsungu Galaxy Note10+ v prípade juhokórejského výrobcu. Kým sa dostaneme k ostrému porovnávaniu v megasúboji top-end vlajkových lodí rôznych výrobcov, pozrime sa, ako fotia tieto dva vraj najlepšie smartfóny na našom trhu.

Oba špičkovo, no v priamom porovnaní to vyzerá už inak. Čas detailnému porovnávaniu si necháme na neskôr, kedy do súboja zapojíme minimálne ďalšie tri vlajkové lode. Na jednu ešte len čakáme, no pevne veríme, že Google bude mať čo povedať so svojou pripravovanou lahôdkou. Ale späť k porovnaniu.

Pre šetrenie času sme obe novinky zobrali len do okolia redakcie, no aj tak sa podarilo vytvoriť zaujímavé zábery, ktoré ukazujú, kde sú medzi Apple iPhone 11 Pro Max a Samsung Galaxy Note10+ hlavné rozdiely. Fotili sme v plne automatickom režime bez akýchľkovek úprav pred či po snímaní.

Už na prvý pohľad si všimnete rozdielne vyváženie bielej. Apple iPhone 11 inklinuje viac k teplým tónom, Galaxy Note10+ sa snaží o čo najvernejšie podanie scény, čo občas prešvihne do zbytočne umelých farieb.

Fotografie sú v plnom rozlíšení bez akýchkoľvek úprav. V novom okne alebo tabe je možné prezerať si fotky v originálnom rozlíšení. Prvá fotografia z dvojice je vždy Apple iPhone 11 Pro Max, druhá zo Samsungu Galaxy Note10+.

2x zoom:

Širokouhlý, normálny a 2x priblížený záber:

Pokus o makro záber s 2x zoomom. Apple to veľmi nevyšlo, nedokázal na danú vzdialenosť vôbec objekt zaostriť:

 

Výrazné rozdiely sú aj v „noci“. Všimnite si napríklad tento záber. Fotené bez blesku, zo statívu.

Takto to vyzerá s použitím automatického blesku.

Ešte zaujímavejší je ale nasledujúci záber. Bol vytvorený v takmer úplnej tme, bez blesku, bez statívu v plnej automatike. Jasnú prevahu má Apple. Apple vsadil na ISO 2 500 a polsekundový čas uzávierky pri f/1,8, Samsung použil ISO 1 250 a čas 1/4 sekundy pri f/1,5.

Portrétový režim… Asi to chce reálneho človeka.

Makro

2x zoom

Toto je iba ukážka toho, čo obe vlajkové lode dokážu v najrôznejších svetelných podmienkach. Len čo to bude možné, do súboja prizveme ostatné nové vlajkové lode svetových výrobcov pre detailné porovnanie, aké ste mohli vidieť počas leta. Zatiaľ je teda zbytočné robiť súdy, ktorý smartfón fotí lepšie. V tomto prípade platí, že oba fotia špičkovo, no oba majú svoje nedostatky. Každý však v niečom inom.

Apple iPhone 11 Pro Max redakcii zapožičal operátor Telekom.