Reklama

Kto si zamiluje Xiaomi Pad 6S Pro 12.4?

Zdroj | Xiaomi
Richard Pliešovský
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Tablety nepatria medzi také mega obľúbené zariadenia ako ich kompaktnejší a zvyčajne aj výkonnejší súrodenci, smartfóny.

Napriek tomu, že veľa používateľov nevie, na čo by mohlo využívať taký tablet, sú tu ďalší, ktorí to veľmi dobre vedia a milujú ich. Xiaomi si pre nich pripravilo lahôdku Pad 6S Pro 12.4.

Spoločnosť dnes spolu s očakávaným smartfónom Xiaomi 14 Ultra prináša na svet solídne vybavený tablet, ktorý je určený najmä náročnejším používateľom.

Obsah pokračuje pod reklamou

Vlajkový tablet je vybavený procesorom Snapdragon 8 Gen 2, čiže ide o výkonový nárast v porovnaní s modelom Pad 6 Pro (ten mal Snapdragon 8+ Gen 1). Pomer strán 12,4″ displeja s 3K rozlíšením je 3:2. Má výborný jas, 900 nitov a podporuje 144 Hz obnovovaciu frekvenciu.

Novinka podporuje aj rýchlejšie nabíjanie. Pokiaľ Pad 6 Pro zvládol 67 W, teraz je to až 120 W. To je už naozaj silná káva, taký Apple, ktorého Xiaomi rado kopíruje, podporuje 5-násobne pomalšie nabíjanie iPadov.

Zdroj | Xiaomi

Xiaomi Pad 6S Pro 12.4 má Wi-Fi 7 a podľa očakávaní pobeží na HyperOS, ide vôbec o prvý tablet s týmto predinšalovaným systémom. Operačná pamäť môže mať až 16 GB RAM, interné úložisko dokonca až 1 TB kapacitu. Základná verzia má 8 GB + 256 GB.

Vzadu sa nachádza v štvorcovom module 50 Mpx duálny fotoaparát. Skladaá sa z 50 Mpx a 2 Mpx snímačov, vpredu je osadený 20 Mpx fotoaparát, ktorý bol dostupný i na modeloch Pad 6 Pro o Pad 6 Pro Max. Lepším štandardom v tejto triede je 8 reproduktorov podporujúcich Dolby Audio, ako i batéria s kapacitou 10 000 mAh.

Pozrite si

Xiaomi Pad 6 – skvelo vybavený tablet s praktickým príslušenstvom

K tabletu dostanete aj skvelé príslušenstvo – magnetickú klávesnicu a stylus, čím sa zvýši jeho funkčnosť pre produktivitu a kreativitu. Dodávaná klávesnica je dvojfarebná a má oblé roby a vďaka veľkorysej uhlopriečke využijete tablet naozaj na mnoho spôsobov. Treba mať však na mysli, že ide už o pomerne veľké zariadenie, ktoré má ďaleko od kompaktnosti 10″ modelov.

Keďže sa tablet objaví aj u nás v Európe, predstavenie pre globálne trhy sa odohrá na veľtrhu MWC 25. februára v Barcelone spolu s globálnym uvedením Xiaomi 14 Ultra. Keďže tam budeme, prinesieme vám informácie z prvej ruky.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.