Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Kryptomeny ako najväčšia príležitosť najbližších rokov?

Kryptomeny ako najväčšia príležitosť najbližších rokov?
Zdroj | Travis Wolfe / Shutterstock.com
PR článok
Kryptomeny ako najväčšia príležitosť najbližších rokov?
Zdroj | Travis Wolfe / Shutterstock.com
Zdroj | Travis Wolfe / Shutterstock.com

Moje meno je Jakub Kraľovanský a pravidelne každú sobotu pre vás pripravujem článok zameraný na Bitcoin, krypotmeny a blockchain. V tomto článku by som chcel ukázať, prečo si myslím, že sú kryptomeny najväčšou príležitosťou najbližších rokov. A ako túto novú technológiu môžete využiť vo svoj prospech.

Čo je vlastne Bitcoin a kryptomeny?

Podľa výskumu až cez 90% nováčikov v oblasti kryptomien si nenaštuduje čo Bitcoin je a rovno sa pustí do investovania prípadne ťaženia. Keď potom príde prvý väčší pokles či negatívne informácie, tak daný nováčik začína pochybovať o svojom rozhodnutí a stráca dôveru v kryptomeny. Toto je najčastejšia chyba takmer každého nováčika, ktorá ho stojí nemálo financií.

Treba si uvedomiť, že Bitcoin je niečo úplne nové a jeho zmysel nie je len kolísanie eurovej hodnoty na burze. Na svojom YouTube kanále som v 6 dielnej sérii vysvetlil čo je Bitcoin a ako sme sa prirzodzenou cestou dostali až k nemu a čo všetko môže vo svete zmeniť

Okrem tejto série na YouTube kanále Trader 2.0 pravidelne pridávam novinky a informácie zo sveta kryptomien. Ak chcete zostať v obraze a nechcete, aby vám čokoľvek zo sveta kryptomien uniklo, tak odporúčam dať odber na kanál.

Prečo majú kryptomeny tak veľký potenciál? 

Ak ste si pozreli moju sériu na YouTube, tak už viete čo je Bitcoin a ako presne funguje blockchain. Rovnako už teraz viete, že jeho zmysel je oveľa zásadnejší a myšlienka nadčasová. Teraz už zrejme chápete prečo má Bitcoin toľko veľa fanúšikov po svete a prečo ho uznávajú aj tie najväčšie kapacity vo svete ekonómie. Majú však kryptomeny potenciál? V akej fáze krypotmeny momentálne sú? Nie je už neskoro? Toto sa pýta asi väčšina ľudí. Poďme sa na to pozrieť.

V mojej YouTube sérii som celé jedno video venoval porovnaniu internetu a Bitcoinu. Obidve veci sú zásadné technológie a zatiaľ čo internet už svet zmenil, tak Bitcoin stále len môže. 

Podľa vyššie uvedeného obrázku je počtom používateľov Bitcoin tam, kde bol internet v roku 1997. Aj iné štatistiky nasvädčujú tomuto tvrdeniu. Sami dobre vieme ako sa internet aj celkový biznis okolo neho za posledné roky rozšíril. Dnes už v TOP 10 najväčších firiem na svete nájdeme minimálne 5-6 firiem, ktorých podnikanie je založené na internete – Amazon, Google…

4-ročné cykly – Halving

Keďže Bitcoin funguje na základe kryptografie, tak má jasné a nemenné pravidlá. Jedným z týchto pravidiel je aj 4-ročný cyklus. Každé štyri roky sa totiž zredukuje odmena pre ťažiarov Bitcoinu o polovicu. To spôsobí to, že posledné Bitcoiny budú vyťažené až v roku 2140. Pozrime sa však na to sedliackym rozumom.

Predstavme si, že chodíte do práce a tam vás platia peniazmi. Každý mesiac vám dajú 10 papierikov /cháp peňazí/. O ďalšie 4 roky vám už dajú len 5 papierikov a o ďalšie 4 roky len 2,5 papieriku. Takto presne funguje halving. Asi by ste z toho šťastný neboli. Iba že by hodnota tých papierikov rástla. Presne tento efekt má zatiaľ Bitcoin, čo je vidieť aj na jeho historickom grafe. Ťažiarom nevadí, že dostanú každé 4 roky stále menej Bitocinov, pretože Bitcoin samotný má stále vyššiu hodnotu a preto sa im stále oplatí ťažiť. Nižšie prikladám historický graf Bitcoinu. 

Zdroj | tradingview.com

Salvádor efekt

To čo ešte pred pár rokmi bola absolútna utópia je dnes už realita. Na svete už existuje krajina, kde je Bitcoin legálne platidlo. Touto krajinou je Salvádor. V  krajine je ako oficiálne platidlo americký dolár a Bitcoin. Viac podrobností si prečítate v samostatnom článku.

Tesla, Visa, Master Card a ďalší

Ak hovoríme o adopcii kryptomien, tak je zrejmé, že sme v úplnom začiatku. Ak sa pozrieme do sveta, tak ešte neexistuje veľa prevádzok, kde by sa Bitcoinom dalo platiť. Toto sa však rovnako mení. Už začiatkom roka oznámil Elon Musk, že Tesla bude prijímať Bitcoiny za svoje vozidlá. Čo však bolo ešte zásadnejšie, tak tieto Bitcoiny nechceli konvertovať do dolárov. V nedávnom rozhovore sa Musk nechal počuť, že aj on sám vlastní Bitcoin, Ethereum a Doge a dokonca aj jeho druhá firma SpaceX vlastní Bitcoin. /To najzaujímavejšie z rozhovoru si pozriete TU./

Zdroj | SpaceX

Visa  Master Card by mali ponúkať Bitcoin ešte v tomto roku. Rovnakým smerom idú aj veľké banky v USA ako napríklad JP Morgan, ktoré ešte v tomto roku začne ponúkať Bitcoin pre bohatých klientov. To, že vám v banke otvoria Bitcoinový účet sa pred rokmi zdala ako utópia, ale vyzerá to tak, že čoskoro to bude aj realita.

Ako tieto poznatky využiť vo svoj prospech?

Ak ste si pozorne prečítali tento článok a pozreli aj odporúčané videá, tak už viete čo je Bitcoin. Rovnako viete, že sa nachádzame ešte v skorej fáze adopcie. Ako môžete tieto poznatky využiť vo svoj prospech a čo môžete robiť?

Pre lepší prehľad a ilustráciu vám pridám niekoľko možností :

1. Vzdelanie

Je samozrejmé, že celý ekosystém kryptomien sa nedá pochopiť jedným článkom. Z toho dôvodu vám odporúčam sledovať môj YouTube kanál a pozrieť čo najviac videí. Neurobte rovnakú chybu ako robí až 90% začiatočníkov. Naštudujte si túto technológiu.

2. Pravidelné spravodajstvo

Dozvedieť sa čo je Bitcoin nestačí. Kryptomenový sektor postupuje míľovými krokmi dopredu. Sledovať novinky a tie najdôležitejšie informácie môže byť pre bežného človeka náročné. Rovnako je veľa zdrojov v angličtine čo nemusí každému vyhovovať. Pre pravidelné spravodajstvo v oblasti kryptomien však odporúčam sledovať magazín Trader 2.0. 

Ak však niekoho zaujala téma Bitcoinu a kryptomien viac, tak odporúčam pridať sa do našej krypto komunity na Telegrame. Pridanie je zdarma rovnako ako aj celý kanál. 

3. Čo musíte vedieť o kryptomenách?

Ak si myslíte, že týmto to končí, tak nie. O Bitcoine a kryptomenách sa píše množstvo poloprávd a klamstiev. Veľa ľudí následne uverí zlým tvrdeniam či faktom. Ak vás však táto téma zaujala a prípadne by ste si chceli aj nejaké kryptomeny nakúpiť, tak odporúčam video sériu Čo musím vedieť o kryptomenách?

Zdroj | coindesk

Viem, že toho na jedno krátke čítanie mohlo byť veľa. Avšak ak sa pozriem naprieč klasickými trhmi a zoberiem do úvahy akcie, dlhopisy, komodity či FOREX, tak kryptomeny podľa môjho názoru ponúkajú najväčšiu príležitosť. Poznám už množstvo ľudí, ktorým Bitcoin pomohol zmeniť a zlepšiť život. Tento vlak stále ešte štartuje avšak začiatočník musí vedieť čo robí a musí si byť vedomý aj rizík. 

Verím, že vás tento článok donútil k zamysleniu a že si túto možnosť nenecháte ujsť. Pre prípadne otázky či dotazy sem pridávam aj svoj e-mail info@trader20.sk.

Ďakujem za pozornosť a kryptu zdar!