Reklama

Konvertibilný Lenovo Yoga 720 v dvoch veľkostiach aj s Intel i7 Kaby Lake

Imrich Maťo

O výstave MWC (Mobile World Congress) sa zvykne hovoriť ako o sviatku mobilných telefónov. No výrobcovia z celého sveta využívajú toto podujatie na predstavenie aj iných noviniek, ktoré možno nestihli ukázať na CES v Las Vegas a do berlínskej IFA je ešte ďaleko.

Pozrite si

Lenovo Yoga 720-15IKB – výkonný hybrid na prácu aj hry

Túto príležitosť využil aj čínsky počítačový gigant Lenovo a v Berlíne na MWC 2017 okrem smartfónových noviniek ukázal tiež produkty z iných kategórií. Jednými z nich sú nové konvertibilné notebooky Lenovo Yoga 720.

Pozrite si

Lenovo Moto G5 a G5 Plus zaujme kapacitou batérie a priaznivou cenou

Hneď na začiatok treba povedať, že budú dostupné v dvoch veľkostiach. Podľa toho majú prispôsobené aj hardvérové výbavy.

13-palcová verzia má rozmery 310 x 213 x 14,3 mm a hmotnosť od 1,3 kg. Základom je 13,3” displej s rozlíšením Full HD, resp. Ultra HD. O chod sa stará procesor Intel Core i7 Kaby Lake (7. gen.). Operačná pamäť môže byť do 16 GB DDR4 a vnútorná do 1 TB PCIe SSD.

Tento model má integrovanú grafiku Intel HD 620, beží na OS Windows 10 a jeho konektivitu tvorí 2x 2 Wi-Fi 802.11.ac, Bluetooth 4.1, ale aj 2x USB-C s Thunderbolt, DisplayPort i USB 3.1.

Pozrite si

Lenovo ThinkPad X1 Yoga – konvertibilný notebook pre profesionálov

Nad displejom je zabudovaná HD CMOS web kamera a vo výbave je aj duálny mikrofón a JBL reproduktory s Dolby Audio Premium. Tento variant bude dostupný od polovice mája za cenu začínajúcu na úrovni 959 €.

Pozrite si

Lenovo Yoga Book – hybrid s extrémnou výdržou

Väčšia, 15-palcová verzia notebooku Lenovo Yoga 720 má pri rozmeroch 364 x 242 x 19,9 mm hmotnosť od 2 kg. V jej prípade je zobrazovacou jednotkou 15,6” IPS dotykový displej, ktorý tak isto môže mať Full HD, resp. Ultra HD rozlíšenie. Pri práci s ním využijete aj Lenovo Active Pen.

Pochopiteľne, aj väčšia a výkonnejšia verzia „720-ky“ je poháňaná procesorom Intel Core i7 Kaby Lake, ktorému grafického sparing partnera môže robiť dedikovaná grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1050. Táto kombinácia určite preukáže veľmi dobré výkonové parametre.

Pozrite si

ZNAČKY | Lenovo – od digitáliek po jednotku na trhu s počítačmi

V základe je Yoga 720 15 vybavená do 8 GB RAM DDR4, no v prípade potreby ju bude možné rozšíriť na 16 GB. Vnútorným priestorom môže byť opäť až 1 TB PCIe SSD. Konektivita 15-palcového variantu je v podstate zhodná s 13-palcom. Rovnako je to aj čo sa týka web kamery, Dual mikrofónu či JBL reproduktorov.

Aj väčšia 720-ka beží na OS Windows 10, obe verzie majú podsvietenú klávesnicu, pričom v 13-palcovom vyhotovení je 48 WHr batéria a v 15-palcovej verzii je 72 WHr batéria. Väčšia z predstavených noviniek má stanovenú cenu od 1 099 € a tiež príde do predaja od polovice mája 2017.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2017 ďakujeme spoločnostiam Huawei Technologies a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone. O dátové spojenie redaktorov zo Španielska sa stará operátor Telekom.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.