Reklama

Koniec jednej éry? Porsche údajne pracuje na elektrifikovaní legendy

Michal Sobek

Automobilka Porsche poodhalila svoje plány ohľadom budúcnosti svojich automobilov. Zdá sa, že elektrifikácia sa dotkne všetkých modelov, vrátane legendy menom Porsche 911.

Pozrite si

Audi e-tron S Sportback: Športové SUV, aj rodinné auto

Nemecká automobilka údajne spolupracuje s Quantumscape a spoločným cieľom je integrovať polovodičové batérie do budúcich elektromobilov Porsche, vrátane elektrického Porsche 911.

Porsche má za sebou niekoľko úspešných spaľovacích modelov ako Cayenne, Boxster, 911 Turbo a ďalšie, ale so začínajúcim trendom prechodu veľkej časti modelov svetových automobiliek na elektromobily, sa tejto stratégii tiež muselo prispôsobiť.

Nová éra Porsche sa začala modelom Taycan. Ten sa stal veľmi obľúbeným až ikonickým a presvedčil o svojej kúpe aj nemalý počet majiteľov Tesly, ktorá sa dovtedy považovala za etalón medzi elektromobilmi. Čoskoro by mal nasledovať plne elektrický model Macan.

Generálny riaditeľ automobilky Oliver Blume prezradil, že Porsche dodalo v roku 2021 celosvetovo vyše 300 000 vozidiel a z nich 41 296 tvoril elektrický Taycan. To stačilo k tomu, aby predstihol aj predaj spaľovacej verzie modelu Porsche 911.

Zdroj | autoblog.com

Týmto pádom sa v spoločnosti rozhodli, že do roku 2030 budú až 80 % vozidiel predstavovať elektromobily s tým, že do roku 2025 bude táto hodnota na úrovni 50 %, pričom sa tam budú zarátavať aj plug-in hybridy.

Pozrite si

Huawei to skúša s druhým elektromobilom, štýlovým AITO M5

Na dosiahnutie tohto cieľa bude Porsche musieť uviesť na trh niekoľko elektrických vozidiel, pretože Taycan a pripravovaný model Maycan by nestačili.

Zdroj | Porsche

Elektrické Porsche 911 sa teraz môže čoskoro stať realitou vďaka pomoci od Volkswagen Group a Quantumscape. Porsche údajne vyvíja elektrickú verziu 911, ktorá bude poháňaná aspoň určitou úrovňou polovodičových batérií.

Pozrite si

Maserati predstavilo svoje prvé elektrické SUV Grecale Folgore

To je v rozpore s tým, čo Blume povedal v roku 2018, kedy tvrdil, že elektrické Porsche 911 sa nikdy nevyrobí. Stále sa to môže platiť, kým nedostaneme oficiálne slovo priamo od automobilky, ale vzhľadom na nedávny úspech v oblasti elektromobilov a záväzku spoločnosti sa zdá, že elektrická 911-tka je oveľa pravdepodobnejšia ako pred štyrmi rokmi.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.