Konečne žalúzie, ktoré si rozumejú s HomeKit!

ZDROJ | EveApple HomeKit

Spoločnosť Eve prináša prvé žalúzie a roletové clony podporujúce HomeKit. Eve MotionBlinds budú distribuované prostredníctvom siete predajcov uvedených na webstránke Coulisse, ale aj ďalšími oficiálnymi kanálmi.

MotionBlinds sa skladá z motora poháňajúceho nabíjateľnou batériou (cez USB-C). Začlenenie do domácnosti je jednoduché, podobne ako iné zariadenia od Eve, stačí si naskenovať QR kód a máte ho v HomeKit.

ZDROJ | Eve

V tomto prípade však nepotrebujete žiaden hub, ani riadiacu jednotku. MotionBlinds funguje nezávisle na domácej sieti, využíva totiž Bluetooth a Thread. Napriek tomu si rozumie s príslušenstvom HomeKit vrátane automatizácie. V prípade potreby ho môžete manuálne ovládať obyčajným potiahnutím.

Viete, že…

Thread je špeciálne vyvinutá pre aplikácie smart home na zlepšenie konektivity medzi príslušenstvom? Produkty platformy HomeKit takto dokážu komunikovať nielen cez Wi-Fi a Bluetooth, ale i pomocou Thread

Pozrite siVonkajšia kamera Eve si posvieti na zlodejov

Aj keď MotionBlinds nepotrebujú riadiacu jednotku, ak ich chcete vzdialene ovládať, budete ju potrebovať (HomePod, Apple TV, iPad). Žalúzie nevyužívajú cloud, všetky dáta sa ukladajú lokálne. To znamená viac bezpečnosti pre vás a vašu rodinu.

ZDROJ | Eve

Eve MotionBlinds okrem toho, že si rozumejú s HomeKit sú pripravené na smart domácnosť budúcnosti, platformu Matter. Ide o nový protokol pre inteligentnú domácnosť, ktorý spoločne vyvinuli relevantné spoločnosti, vrátane Apple, Amazon, Google či Eve.

Christiaan Roetgering, majiteľ a CEO Coulisse hovorí o žalúziách, že ich „jednoduchosť inštalácie a používania je bezkonkurenčná. Otvára cestu k sprístupneniu motorizovaných žalúzií veľkému množstvu používateľov a budú prijímané ako produkt, ktorý prináša radosť a hodnotu do každodenného života v domácnosti“.

ZDROJ | Eve

Eve MotionBlinds budú distribuované prostredníctvom siete predajcov Coulisse. Žalúzie sú v súčasnosti už k dispozícii na selectblinds.com v USA a abcblinds.com.au v Austrálii. Pre náš trh ich nájdete na stránkach omniablinds.com, sonevo.de a smartblinds.com.

ZdrojEve