Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Konečne poriadna odolnosť? Apple Watch majú dostať verziu pre extrémne športy

Konečne poriadna odolnosť? Apple Watch majú dostať verziu pre extrémne športy
Zdroj | iFixit
Richard Pliešovský
Konečne poriadna odolnosť? Apple Watch majú dostať verziu pre extrémne športy
Zdroj | iFixit
Zdroj | iFixit

Apple Watch Series 7 boli svetu predstavené v septembri minulý rok. Napriek veľkým očakávaniam a posune v dizajne, boli mnohí používatelia sklamaní. Nové hodinky totiž priniesli minimum inovácií a aby toho nebolo málo, ani Apple Wacth Series 6 neboli na tom oveľa lepšie.

Jedna vec je vyrábať najpredávanejšie hodinky na svete, druhá je obhájiť si prvenstvo dlhé roky po sebe. Zatiaľ sa to Apple darí, ale nič netrvá večne. Podľa uniknutých leakov sa na jeseň vraj máme tešiť na vzrušujúce zmeny.

Výrobca prinesie na trh nie jeden, ani dva modely, ale hneď tri. Popri štandardnej a SE verzii pribudne úplne nová verzia. Tá poteší najmä milovníkov extrémnych športov a používateľov, ktorí sa pohybujú v teréne.

Informáciu priniesol známy analytik Mark Gurman, ale i Ross Young. Novinka má byť vybavená odolným kovovým puzdrom, ktorý nahradí hliníkové. Displej bude mať takmer 2 palce, nebude mať zaoblené rohy, ale získa hranatejšie tvary. Takto bude k dispozícii o 7 % väčšia obrazovka s rozlíšením 410 x 502 px.

Nové Apple Watch majú dostať silnejšiu batériu a viac senzorov, tie sa postarajú o hĺbkové sledovanie aktivít, pokročilé fitness metriky, tréningové plány a zrejme aj meranie telesnej teploty.

Pozrite si

Chcem Apple Watch, kúpiť si nový, alebo postačí starší model?

Zatiaľ nevieme, ako presne sa budú nové smart hodinky volať. Apple pravdepodobne siahne po nejakom prívlastku, pokojne to môže byť Pro, alebo Max. Cena bude samozrejme, vyššia, ako bežné Apple Watch Series. Hovorí sa dokonca až o 700 dolároch, čo je naozaj odvážna suma, za ktorú sa už dá kúpiť základný iPhone. Na druhej strane, takéto sumy sú úplne bežné pri outdoorových hodinkách značiek Garmin či Polar.

Dodávame, že Apple Watch boli po prvý raz uvedené na trh v roku 2015 a rýchlo sa stali jedným z najpredávanejších produktov spoločnosti. Mark Gurman uvádza, že segment nositeľnej elektroniky, kam Apple radí svoje hodinky, priniesol tržb vo výške 28,4 miliárd dolárov, čo predstavuje 10 % celkových príjmov koncernu.

Zdroj