Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Konečne originálny Hi-Fi reproduktor - JBL L75ms

Konečne originálny Hi-Fi reproduktor - JBL L75ms
Zdroj | JBL
Richard Pliešovský
Konečne originálny Hi-Fi reproduktor - JBL L75ms
Zdroj | JBL
Zdroj | JBL

Z reproduktorových systémov sa za posledné roky stali nudné tmavosivé plastové škatule, ktorým zvyčajne chýba nadčasový vzhľad. JBL pochopilo, že reproduktor môže vyzerať oveľa lepšie a vykročilo správnym smerom.

JBL L75ms má elegantnú skrinku z orechového dreva a mriežku z molitanu Quadrex. Vo vnútri sa ukrýva špičkový reproduktorový systém vyššej triedy vrátane 32-bit/192 kHz DAC technológie a pokročilých streamovacích možností. Okrem bežného Bluetooth, ktorý nie je určený na prenos špičkového bezstratového audia, môžete použiť bezdrôtové pripojenie cez Wi-Fi, AirPlay 2, Chromecast, či káblové, vrátane Ethernetu.

Zdroj | JBL
Pozrite si

JBL posilnil svoju sériu LIVE o tri nové modely

Reproduktor má pár 1-palcových titánových kupolových výškových reproduktorov s vlnovodmi, dva 5,25-palcové biele kužeľové basové reproduktory Pure Pulp a 4-palcový strednotónový reproduktor – všetky sú s vyhradenými kanálmi na ladenie zosilňovača a DSP. Nechýba výstup na subwoofer, s ktorým si dokážete zvýšiť basový výkon systému.

Zdroj | JBL

Výkon zosilňovačov je 125 W (RMS) na basový reproduktor, 25 W (RMS) na výškový reproduktor a 50 W (RMS) pre stredové tóny. Spolu teda slušných 350 W.

Frekvenčná odozva je 45 Hz až 25 kHz, Bluetooth je vo verzii 4.2, káblové vstupy sú HDM ARC, Ehternet, phono (MM) a 3,5 mm AUX. Rozmery systému sú 216 mm x 790 mm x 287 mm pri hmotnosti 15,9 kg. Nejde teda o žiadneho drobčeka.

Zdroj | JBL

JBL ponúka zákazníkom bezplatnú 90-dňovú skúšobnú verziu streamovacej služby s vysokým rozlíšením Qobuz. Tá bude obsahovať zoznam skladieb použitých pri vývoji L75ms, špeciálne navrhnutých inžinierskym a produktovým tímom JBL.

Pozrite si

Ktorý je lepší? JBL Clip 4 vs Sony SRS-XB13

Novinka kombinuje špičkový zvuk s elegantným vzhľadom inšpirovaným starými reproduktormi série Classic. Škodoradostne sa dá povedať, že jediné, čo kazí dojem je málo príťažlivý názov. Doma mu však môžete hovoriť ako len chcete.

Ak vás retro reproduktor zaujal, kúpiť si ho budete môcť za 1 499 eur. Predaj sa má zahájiť v štvrtom štvrťroku 2021.