Reklama

Konečne e-bike bez baterky? Privítajte Pi-Pop

Zdroj | Pi-Pop
Michal Sobek
Zdroj | Pi-Pop
Zdroj | Pi-Pop

E-biky sú skvelé zariadenia na prekonávanie aj dlhších vzdialeností bez väčšej námahy. Spoliehajú sa pritom na kombináciu elektromotora a batérie, no ak ich zabudnete nabiť, je to iba na vašich nohách. Novinka však celý tento scenár zmetie zo stola.

Pi-Pop je prvý e-bike, ktorý na napájanie nepoužíva batériu, ale namiesto toho sa spolieha na superkondenzátor, ktorý akumuluje energiu, ktorá sa vytvára pri šliapaní, jazde z kopca a dokonca aj pri brzdení.

Obsah pokračuje pod reklamou

V súčasnosti ide už o tretiu generáciu e-biku Pi-Pop. Superkondenzátor je vyrobený tak, aby vydržal 10 až 15 rokov a je tiež kompletne z recyklovateľných materiálov. E-bike je dostupný v jedinej bielej farbe, pričom jeho hmotnosť je 21,7 kilogramu. Hliníkový rám je pritom univerzálny pre mužov aj ženy a odporúčaná výška jazdca je od 155 do 185 centimetrov.

O pohon sa stará motor s výkonom nominálnych 250 W spolu s krútiacim momentom 45 Nm. Takéto pohonné ústrojenstvo dokáže poháňať konštrukciu maximálnou rýchlosťou 25 km/h, čo vôbec nie je zlý výsledok. O pohodlnosť jazdy sa stará aj 7-prevodový systém od spoločnosti Shimano.

Zdroj | Pi-Pop

A čo cena? Tá je oficiálne stanovená na čiastku 2 450 eur alebo 2 6120 dolárov na území USA. Ide rozhodne o inovatívny nápad, ktorý si isto nájde svoju skupinu používateľov. Stačí už len, aby sa toho chytilo viacero firiem, čo by urýchlilo aj samotný vývoj k ešte väčšej dokonalosti.

Zdroj | Pi-Pop
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.