Reklama

Kona Remote je mestský e-bike, ktorý sa nezľakne ani terénu

Zdroj | Kona
Michal Sobek
Zdroj | Kona
Zdroj | Kona

Výrobcu bicyklov Kona poznajú najmä horskí nadšenci, pretože patrí k najdôveryhodnejším značkám vo svete horskej cyklistiky, pričom ich vyrába už od roku 1988. Dokazuje to aj svojim novým modelom Remote.

Novinka nie je určená na strmé zjazdy, ale cieli skôr na pokojnú jazdu a každodenné dochádzanie. Má pomerne jednoduchú konštrukciu postavenú na hliníkovom ráme, napriek tomu obsahuje aj prémiové komponenty.

Zdroj | Kona
Obsah pokračuje pod reklamou

Kona Remote sa môže pochváliť 140-milimetrovým zdvihom vpredu, čo znamená, že má dostatočnú stabilitu aj na zvládnutie náročnejšieho terénu, aj keď nie je doňho priamo určená. Ide skôr o schopného mestského spoločníka. Model má ráfiky WTB i35 a na nich obuté do terénne pneumatiky Maxxis Minion.

Nový e-bike na pohon využíva motor Shimano Steps E7000. Ten je taktiež v konečnom dôsledku navrhnutý predovšetkým pre mestské prostredie s nominálnym výkonom na úrovni 250 W a krútiacim momentom 60 Nm.

Zdroj | Kona

V ráme je zabudovaná batéria s kapacitou 504 Wh, ktorá sľubuje podľa slov výrobcu mnoho hodín jazdenia medzi jednotlivými nabíjaniami, ale nedozvedeli sme sa tento údaj v kilometroch. Pokiaľ ide o prevodovku, tu Kona zostala verná komponentom od spoločnosti Shimano, konkrétne ide o Shimano Deore a hydraulické brzdy MT410.

Tento model výrobcu Kona je celkom prémiový, pričom základný kúsok začína na sume 4 700 eur, čo rozhodne nie je najmenej, ale za svoje peniaze dostanete slušný e-bike s dostatočným výkonom aj dojazdom, ktorý sa nezľakne ani terénu.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.