Reklama

Komu šliapu na päty slúchadlá Huawei FreeBuds 4i?

Richard Pliešovský

S plne bezdrôtovými slúchadlami sa roztrhlo vrece zhruba pred tromi rokmi. Teraz prichádza nový level v podobe užitočnej funkcie ANC. Novinka od Huawei spĺňa obidva parametre. Do redakcie nám prišla v predstihu, toto sú naše prvé dojmy z modelu Huawei FreeBuds 4i.

Slúchadlá sú v kompaktnom puzdre (48 x 61,8 x 27,5 mm) s hmotnosťou 36,5 gramov. Samotné slúchadlo má 5,5 gramov. K dispozícii sú v troch farbách (ceramic white, carbon black, red edition), k nám dorazili v univerzálnej a elegantnej bielej.

Pod nápisom Huawei je malá viacfarebná LED dióda, ktorá signalizuje párovanie, ako aj stupeň vybitia puzdra. Párovacie tlačidlo je na pravom boku, samotné párovanie prebieha absolútne bezproblémovo, či už ide o mobilné OS (Android, iOS), alebo Windows či macOS. O kvalitné bezdrôtové spojenie sa stará Bluetooth 5.2.

Slúchadlá sa z puzdra vyťahujú pomerne ľahko, povedal by som, že lepšie ako u konkurencie. V každom slúchadle sú dva mikrofóny MEMS, ktoré majú na starosti nielen zachytenie vášho hlasu počas hovoru, ale aj aktívne potláčanie hluku.

Puzdro sa dobíja cez USB-C port priloženým káblom, nepodporuje bezdrôtové nabíjanie. Na jedno nabitie ich môžete „nepretržite“ počúvať 10 hodín (7,5 s ANC), spolu s dobitím v puzdre je to 22 hodín. Funkcia rýchlonabíjania vám za 10 minút dodá energiu na 4 hodiny „plynulého“ prehrávania. Okrem kábla nájdete v balení ďalšie dve veľkosti silikónových koncoviek do uší. Mne vyhovovala univerzálna veľkosť.

Pozrite si

Huawei Freebuds Pro vs Philips TAT8505

Zvuk

Zvuk majú na starosti 10 mm meniče s frekvenčnou charakteristikou 20 až 20 000 Hz. Prenos zvuku je možný vo formátoch AAC a SBC. Ako teda hrajú Huawei FreeBuds 4i?

Priznám sa, že od zvuku som si veľa nesľuboval, o to viac som bol (milo) prekvapený. Počas testovania som prehrával viacero žánrov, slúchadlá prešli so cťou nielen pri rockových nahrávkach (Gotthard, Dream Theater, Blue Oyster Cult), popu, ale aj u audiofilských platniach (Dire Straits, Steely Dan). Tradičnú hudbu som otestoval v kúskoch od Vivaldiho a Šarišského Quarteta.

Zvuk rovnomerne pokrýva celé frekvenčné pásmo, ponúka dostatok detailov bez toho, aby strácal dych v dynamických úsekoch. FreeBuds 4i si poradia aj s moderným popom (Bad Boy od Billie Eilish, či Recognise od Lost Frequencies) a ich mixom elektroniky s analógovým zvukom.

Pozrite si

Ako zistíte, či vaše uši dokážu zachytiť prémiový zvuk?

Huawei FreeBuds 4i sa ovládajú jednoduchými gestami. Dvojitým klepnutím prehráte/pozastavíte prehrávanie, resp. prijmete/prerušíte hovor. Stlačením a podržaním prepínate medzi režimami ANC, Awareness, Off. Ovládanie hlasitosti na slúchadlách nie je, nechýba však funkcia automatického vypnutia po vytiahnutí z uší. Tá funguje len s najnovšou verziou AI Life, v Huawei AppGallery si ju nainštalujete bez problémov, pre OS Android ju môžete stiahnuť z tohto odkazu. Pre iOS sa aktualizácia pripravuje.

Aktívny filter hluku fungoval výborne aj v domácich podmienkach. Zapnutú telku a ľudský hlas zredukoval zhruba o polovicu. Páčilo sa mi, že keď bol aktívny, nepočul som zvýšený šum, ako to bežne počuť pri iných modeloch so zapnutým ANC. Režim priehľadnosti fungoval perfektne, podľa môjho názoru ide o praktickejšiu funkciu, než je ANC, zvlášť ak si uvedomíme, že samotné slúchadlá veľmi dobre tlmia okolitý zvuk.

Slúchadlá viete môžete ovládať a podrobnejšie nastaviť cez aplikáciu AI Life od Huawei. Stiahnete ju v obchodoch AppStore, Google Play a Huawei AppGallery, ako som písal vyššie, momentálne ešte nie je pre Android a Apple dostupná najnovšia verzia.

Záver

Zo slúchadiel som mal príjemný dojem. Ako som spomínal, sú malé a ľahké. Pohodlne sa vyberajú z puzdra a v ušiach sedia ako pribité. Dokonca ich konštrukcia vyhovovala aj mojej manželke. Vôbec ju netlačili, keď sa zamyslím, ide azda o prvé bezdrôtové slúchadlá z testovaných, ktoré si chcela nechať.

Zvukové podanie Huawei FreeBuds 4i je na veľmi slušnej úrovni a to podotýkam, že ešte neboli poriadne rozohrané. V danej cenovej triede ponúkajú praktické dotykové ovládanie, aktívny filter hluku a režim priehľadnosti. Myslím, že neurobíte chybu, ak sa rozhodnete práve pre tento model. Huawei ním dokazuje, že sa dajú vyrobiť kvalitné plne bezdrôtové slúchadlá s ANC za slušnú dobrú cenu.

Aj vďaka tomu získavajú Huawei FreeBuds 4i ocenenie DOBRÁ CENA. Tieto slúchadlá majú totiž doporučenú cenu 79 eur.

Slúchadlá Huawei FreeBuds 4i si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ich nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.