Reklama

Koľko bude stáť plne elektrické Ferrari?

Zdroj | Ferrari
Richard Pliešovský
Zdroj | Ferrari
Zdroj | Ferrari

Prvý elektromobil od Ferrari? Konečne, presne na toto sme čakali a preto sme doteraz vozidlo od tejto značky nekúpili.

Každá sranda však niečo stojí, v prípade prvého elektrického Frarri to platí dvojnásobne. Agentúra Reuters priniesla informáciu z dobre informovaného zdroja, že bude stáť minámálne 500 000 eur!

Luxusná značka sa pripravuje na otvorenie fabriky, v ktorej sa bude elektromobil vyrábať. Automobilka ho postavila v rodnom meste Maranello v severnom Taliansku. Odhady hovoria, že by mohla jeho produkcia zvýšiť tržby Ferrari až o jednu tretinu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Novinka má byť uvedená na trh koncom budúceho roka, takže (bohatí) motoristi majú dosť času, aby si pripravili patričnú hotovosť. Samozrejme, 500 000 eur je za základnú verziu – za každú pridanú funkciu, doplnok, či technológiu bude treba opäť otvoriť peňaženku a vybrať zlatú platobnú kartu. Tieto osobné prvky zvyšujú cenu vozidla bežne o 15 až 20 %.

Nová fabrika v Maranelle prinesie ďalšiu montážnu linku, budú sa tam vyrábať benzínové aj hybridné autá, ako i nové elektromobily vrátane komponentov pre hybridé a elektrické vozidlá. Fabrika bude plne funkčná o tri až štyri mesiace.

Pozrite si

Ferrari má konkurenta pre Tesla Model 3 Performance. Stojí ale násobne viac!

Vo vývoji je už aj druhý model elektromobilu, ten je však ešte v ranom štádiu. Ferrari nechce zvýšiť celkovú produkciu nad 20 000 vozidiel ročne, aspoň v krátkodobom horizonte. Minulý rok vyrobila legendárna automobilka 14 000 kusov. Ferrari si zatiaľ drží svoju exkluzivitu, zoznam čakateľov na niektoré modely je dlhý, trvá zhruba dva roky, kým príde motorista na rad.

Na porovnanie, Taycan od Porsche stojí zhruba 100 000 eur, spaľovacie verzie Ferrari sa dajú kúpiť za 350 000 dolárov. Elektromobilita v podobe Ferrari je tak poriadne drahá záležitosť.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.