Reklama

Ferrari má konkurenta pre Tesla Model 3 Performance. Stojí ale násobne viac!

Zdroj | Ferrari
Števo Porubský
Zdroj | Ferrari
Zdroj | Ferrari

Talianska legenda Ferrari predstavila nový model 12Cilindri s výrazne nezvyčajným dizajnom, minimálne na Ferrari, ale zato parádnymi parametrami.

V zrýchlení atakuje dnes už podobne svetoznámy model Tesla Model 3 Performance, ktorý je schopný akcelerovať na stovku za zhruba 3 sekundy!

Zdroj | Ferrari
Obsah pokračuje pod reklamou

Taký je aj nový model 12Cilindri, ktorého názov evokuje 12 cilindrov, teda 12 valcov. A nie ste vôbec ďaleko od pravdy, že práve tento model má ešte stále obrí a duniaci 12-valcový motor. Ako teda môže byť konkurent pre plne elektrický Model 3 Performance? Práve zrýchlením.

Zdroj | Ferrari

Kým Tesla zvláda zrýchliť na stovku za menej ako 3 sekundy v cenovo pomerne dostupnom elektromobily s extrémnym výkonom, Ferrari 12Cilindri na to potrebuje veľký 12-valec. Nový model od Ferrari ale nie je zďaleka len o zrýchlení, ale aj logu stojaceho koňa na kapote a celkom pocite z vozidla, ktoré v Tesle určite nezažijete.

Zdroj | Ferrari

Práve pod prednou kapotou je ukrytý obor s objemom až 6,5 litra a výkonom 620 kW, resp. 830 koní. Na stovku sa dostane za 2,9 sekundy, 200 km/h bude mať na tachometri za necelých 7,9 sekundy. Maximálna rýchlosť je 340 km/h. Všetko to ústi titánovým výfukovým potrubím, ktoré môžete mať aj s keramikou potiahnutými koncovkami.

Unikátny dizajn na prvý pohľad neevokuje žiadne súčasné Ferrari, no ak sa pozriete na model 365 GTB4 Daytona z roku roku 1968, bude vám jasné, odkiaľ dizajnéri čerpali inšpiráciu. Aj tento model mal, mimochodom, obrovský 12-valcový motor. Mal objem 4,4 litra a 259 kW výkonu.

Zdroj | Ferrari

Samozrejmosťou je poriadna dávka prvkov z uhlíkových vlákien, od predného spojleru, cez kryty spätných zrkadiel, bočné prahy, výduchy, nasávania, zadný difúzor až po kryt motora.

Z uhlíkových vlákien môžete mať aj strechu, no tú môžete mať za príplatok aj presklenú. Vo Farrari Rosso farbe môžete mať všetko, od exteriérovej farby až po interiér, a to vrátane čalúnenia strechy, dverí či sedačiek, ale aj volantu či palubovky!

Zdroj | Ferrari

Mimochodom, Ferrari 12Cilindri bude v predaji nielen ako coupé, ale aj ako spider. Cena bude začínať na sume okolo 400 000 €, verzia Spider bude štartovať na sume 435 000 €.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.