Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Kedy vám zrušia účet na Facebooku? Hrozí to aj vám?

Kedy vám zrušia účet na Facebooku? Hrozí to aj vám?
Zdroj | Pixabay
Michal Sobek
Kedy vám zrušia účet na Facebooku? Hrozí to aj vám?
Zdroj | Pixabay
Zdroj | Pixabay

Určite ste zachytili informácie o zrušení facebookového konta nejednej osobe. Môže ho spoločnosť Meta zrušiť aj vám? Nie, ak dodržíte pár zásad.

Pozrite si

NÁVOD | Ako si zrušiť účet na Facebooku, no zachovať si funkčný Messenger?

Spoločnosť Meta, prevádzkovateľ Facebooku, je súkromná spoločnosť, za jej používanie sa neplatí, a tak ona sama rozhoduje, koho zablokuje a koho nie.

Facebook je veľmi populárna sociálna sieť a aj keď platí, že je sloboda prejavu a sme bez cenzúry, tak aj tak na sociálnych platformách nemôžete písať, čo sa vám zachce.

Spoločnosť Meta sama tvrdí, že sloboda jednotlivca nesmie zasahovať do práv a slobody iných. Problém nastáva vtedy, ak vo svojich príspevkov často urážate, ponižujete, podnecujete k násiliu alebo ste sexistický. Iní používatelia môžu daný príspevok nahlásiť a vtedy si na vás Meta „posvieti“.

Zdroj | Wired

Facebook väčšinou nezruší účet hneď, ale najskôr ho na pár dní dočasne zablokuje (strike) a administrátora upozorní na poručenie pravidiel sociálnej siete a že toto konanie môže viesť až k zrušeniu účtu.

Jeden strike trvá väčšinou 1 deň, ďalší môže trvať 3 dni, kedy používateľ nemôže pridávať žiadne príspevky. Ak by ste dostali ďalší strike, trest by trval 7 dní, pri ďalšom striku by to bolo až 30 dní.

Pozrite si

Poznáte najväčších žrútov energie v domácnosti? Skúste si tipnúť prvých troch

Definitívne zrušenie účtu nastáva až po niekoľkých takýchto strikoch a ak používateľ stále porušuje pravidlá. V takomto prípade nastáva najtvrdší trest.

Facebook však nemusí postupovať presne podľa tohto systému. Výnimkou je napríklad, ak sú priestupky veľmi závažné. V takej situácii môže pristúpiť rovno k úplnému zrušeniu účtu.

Zdroj | Timothy Hales Bennett

Čo znamená zrušenie facebookového konta? Danú stránku si už nemôžete vyhľadať a ani si zobraziť staršie príspevky. Ak aj nejaký príspevok bol vo forme prekliku, ktorý naňho odkazoval, tak chybová hláška oznámi, že stránka už neexistuje.

Pozrite si

Ako na Disney+? Všetko, čo potrebujete vedieť od začiatku až do konca

Aj keď spoločnosť Meta vlastní aj sociálnu sieť Instagram, tak toto zrušenie nie je nijako prepojené, takže po zrušení facebookového konta Instagram zostane nedotknutý. Facebook, samozrejme, nezaujíma, koľko má daný používateľ sledovateľov a ani koľko peňazí investoval do reklám.