Kano – zložte si vlastný počítač

ZDROJ | Kano

Na Kickstarteri sa často objavujú zaujímavé projekty. Väčšina z nich tam však aj ostane. Keď je ale cieľová suma prevýšená niekoľkonásobne, zvyčajne sa nápad dotiahne do konca. Výnimkou nie je Kano, počítač, ktorý si bude môcť každý zložiť sám.

https://www.youtube.com/watch?v=9tNDGkrS9K0

Projekt prišiel tri roky dozadu a vyzbieral 15-krát viac, ako pôvodne. Odvtedy sa stále vylepšoval a od svojho pôsobenia už spoločnosť predala viac ako 100 000 kusov.

Kano 2
ZDROJ | Kano

Novinka bude určená predovšetkým pre mladšie ročníky, no na svoje si prídu aj veteráni, ktorí majú radi technológie. Veľmi podstatnou súčasťou projektu bude aj programovanie, ktoré bude samotné Kano deti učiť.

Kano 3
ZDROJ | Kano

Za 200 eur dostane používateľ súpravu 10 komponentov, z ktorej si bude schopný postaviť svoj počítač.

Pozrite si10 faktov o počítači Apple 1, ktoré pobavia aj prekvapia

Tento kit bude zahŕňať Raspberry Pi, bezdrôtovú klávesnicu, reproduktor, ktorý si sami zložíte, bedňu na počítač, HDMI káble, pamäťovú kartu, USB napájanie, ilustrovanú kniha a nakoniec aj nálepky. Monitor sa v balení nachádzať nebude, čo je ale logické vzhľadom na nižšiu cenu.

Kano 4
ZDROJ | Kano

Ďalším dôvodom, prečo ku počítaču nie je dodávaný monitor je snaha výrobcu ukázať počítačovým nadšencom aj to, čo všetko sa deje na pozadí, nie len na obrazovke.

Tento úspešný projekt je možné objednať už teraz, prvé kusy budú odosielané v auguste.

ZdrojKano

Komentáre k článku